14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler


d.ogren-sen.com > öykü > Evraklar
İLAHİ AŞKIN SESLERİ

PAVAROTTİ’NİN ÖĞRENCİSİ, ÜLKEMİZİN ÖZEL SESLERİNDEN

HAKAN AYSEV İLE

DÜNYANIN İLK VE TEK

KADIN TASAVVUF MÜZİĞİ TOPLULUĞU”

REVNAK

12 OCAK 2013’te TİM SHOW CENTER’DA…
14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler.

İlahiler, arya ve türkülerle muhteşem bir konser.
Pavarotti’nin öğrencisi, Türkiye’nin en özel seslerinden tenor Hakan Aysev ile dünyanın ilk ve tek kadın tasavvuf müziği korosu Revnak ilk kez İLAHİ AŞKIN SESLERİ adlı projeyle bir araya geliyor.
Sanatçılar bu projede, Allah aşkını ilahilerle, beşeri aşkı da arya ve türkülerle yorumlayacaklar. Tasavvuf Müziği’nin kudüm, ney, kanun, ud ve tambur sesiyle yarattığı büyülü atmosfere kimi zaman piyano, keman ve viyolonsel de eşlik edecek. “Ben Yürürüm Yane Yane”den “Sarı Çiçek”e , “Ayrılık”tan “Santa Lucia”ya kadar uzanan geniş repertuarlarını da özel orkestraları eşliğinde seslendirecekler.
Konserde, Revnak Topluluğu İlahi Korosu aryalara eşlik ederken, opera müziğinden tanıdığımız ünlü tenor Hakan Aysev de muhteşem sesiyle ilahileri ve türküleri seslendirecek. Semazenler ise sema gösterisiyle projeyi zenginleştirerek izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatacaklar.
Sadece 12 Ocak 2013; Cumartesi saat 21.00’de sergilenecek olan bu tek performanslık muhteşem konseri sakın kaçırmayın! Biletler Biletix’te…
Biletler Biletix’te…

Biletix telefon : 0216 556 98 00

Web adresi : www.biletix.com
TİM SHOW CENTER ETKİNLİKLERİNİ YouTube, Facebook ve twitter sayfasından takip edebilirsiniz.
TİM SHOW CENTER

Darüşşafaka Caddesi Derbent Mevki

(Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak - Sarıyer

Tel: 0212 286 66 86 (15 hat-pbx)

www.timshowcenter.com
Hakan Aysev
1968'de Ankara'da doğdu.

Eğitimine 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuar'ında başladı.

1987'de 6. Belvedere San Yarışması'nda En iyi Genç Sarkıcı ödülü alarak final konserine katildi.

1988'de mezun olduktan sonra Viyana'ya gitti ve Mozart'ın Cosi fan Tutte Operası'ndaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya'da turneye cıktı.

1989 yılı Temmuz ayında Salzburg Festivali kapsamında, Haydn'in "Açış ve Galatea", Offenbach'in "Les Bavardes" operalarında başrolleri seslendirdi.

Eylül ayında Viyana Devlet Opera'sına giren sanatçı, ayni yıl Aralık ayında R. Strauss'un "Rosenkavalier" operasındaki "Tenor" rolü ile debut yaptı.

1990 yılında Viyana Devlet Operası'nın kadrolu sanatçısı oldu ve birçok operada rol aldı. Bu arada Luciano Pavarotti'nin öğrencisi oldu.

1991 yılında Koblenz Devlet Operası'nda çalıştı ve birçok eserde rol aldı.

1992'de Katia Ricciarelli ile opera-gala konseri verdi.

1995-97 yıllarında kadrolu olarak Darmstadt Devlet Operası'nda da majör rollerini üstlendi.

1997'nin Mart ayında Norveç'te Rigoletto, Ağustos'ta Fransa'da Carmen operalarında sahneye cıktı.

Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Basel, Texas (Austin), Bern, Mannheim, Aachen, Heilderberg operalarında misafir sanatçı olarak görev aldı.

Ayrıca 1997'de Verdi/Requiem'in CD kaydını yaptı. 1998 basında Frankfurt'ta ikinci Cd'sini kaydetti.

1998'de Fransa'nın Nansy kentinde Wozzec Operasi'nda görev aldı; Basel'de Othello Operası'nda "Othello" rolünü oynadı; Bulutsuzluk Özlemi ile Rock Opera konseri gerçekleştirdi.

Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi'nde "Memo" rolünü üstlendi.

5. ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali'ne solist olarak katılan Aysev, 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.

2005 Eylül ayında Buenos Aires Teatro Colon’da “König Kandaules” operasında başrol oynadı. Barcelona Senfoni Orkestrası esliğinde Beethoven’in 9. senfonisini seslendirdi.

Hakan Aysev, halen Istanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.

REVNAK KADIN TASAVVUF TOPLULUĞU
Türkiye’nin ilk Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğu olan “Revnak “ 2003 yılında Mevlâna Eğitim ve Kültür Derneği bünyesinde kurulmuştur. Grubun ilk çalıştırıcılığını İstanbul Teknik Üniversitesi hocalarından Engin Baykal yapmıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi öğretim elemanlarından Metin Özden’le çalışan grup ardından “Revnak” ın kurulmasında fikir ve isim annesi olan, aynı zamanda kudümzenliğini de yapan Birsen Çakmut’la yoluna devam etmektedir.

Grup ;¸6 saz ve 10 sesten oluşmaktadır. Kendi dallarında çeşitli mesleklere mensup grup üyeleri, müzik dalında da eğitim ve kariyer sahibidir. Topluluğun icrası sırasında Mevlana Eğitim ve Kültür Derneği’nin semazenleri de gruba sema gösterisi ile eşlik ederler.

Grup, Mevlevihaneler başta olmak üzere çeşitli belediye ve derneklerin düzenlemiş olduğu etkinliklerde (şehir içi-şehir dışı) , kültürel organizasyonlarda, dini ve tasavvufi etkinliklerde pek çok konser vermiştir. Başta TRT olmak üzere birçok TV programına konuk olan grup, Türk Tasavvuf musikisinde farklı bir nefes olmuş ve zengin repertuarıyla bu müziğin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı amaç edinmiştir.
Şef
BİRSEN ÇAKMUT 28.05 Ankara’da doğdu. Aslen Erzurumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Nazariyatı bölümünü bitirdikten sonra aynı kurumda 1981 yılından itibaren sanatçı- öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. 1999 yılında kurulan Mevlâna Eğitim ve Kültür Derneği’nin ilk geçici yönetim kurulunda yönetici olan Çakmut,. halen bu derneğin yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Kadıköy ve Üsküdar Belediyeleri’nin çeşitli semt etkinliklerinde korolar çalıştırmış ve programlar düzenlemiştir. Halen Yeditepe Üniversitesi korosu, Büyük Kulüp THM korosu ve MEKDER THM korosunun şefliğini yapmaktadır. 2003 yılında Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunu kuran Birsen Çakmut grubun şefliğinin yanı sıra kudümzen başlığını da yapmaktadır.

.

SAZENDELER
LALE DUĞA

29 Haziran’da İstanbul’da doğdu. İ.T.Ü Devlet Konservatuarından mezun oldu. 1993 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. Bir devlet okulunda müzik öğretmenliği yapmaktadır. 2003 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda klasik kemençe icra etmektedir.

SEDA TÜFEKÇİOĞLU 19 Şubat’ta Erzurum’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında okudu. İ.TÜ Devlet Konservatuarında yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında Erguvan Sanat Merkezinde idareci olarak çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları alanında eğitime başladı. Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda kanun icra etmektedir.

ÖZLEM KAYRA 06.02.1982’de İstanbul’da doğdu. MSM’de Tiyatro eğitimi, Shaman Dans Tiyatrosunda dans eğitimi aldı. İ.T.Ü TSM Temel Bilimler Bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans-Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı ve müzik öğretmenliği yaptı. Birçok konserde korist ve solist olarak görev aldı. 2009 yılından itibaren YUMED Sanat Danışmanlığı görevinin yanı sıra Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda ud icra etmektedir.

AYNUR KAPLAN DEMİR Kastamonu doğumludur. Marmara Ünv. İlâhiyat Fak. İslam Tarihi Ve Sanatları Türk Din Musikisi bölümü mezunudur. Farsça, İngilizce, Arapça, Osmanlı Türkçesi bilmektedir.
Halen özel kurumlarda Farsça, Osmanlıca, Kur’an ve Ney eğitmenliği yapmaktadır. Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda ney icra etmektedir.

GÖNÜL KAZANCI YEPREM

1980 yılında Sakarya’da doğdu. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünden “Okul Öncesi Eğitimde Müziğin Rolü” isimli tezle birincilikle mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesinde Tezsiz yüksek lisansını tamamlayarak aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığında müzik öğretmenliği görevine başladı. 2001 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı zamanlı şan bölümünden 2006 yılında mezun oldu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Türk Din Musikisi bölümünde “Cantemiroğlu Edvarı’nın Makam Kavramı Açısından İncelenmesi” isimli tezle yüksek lisansını tamamladı. ,

İlk kitabı olan “Benim Müzikli Dünyam” 2012 yılında Erdem Yayınları tarafından yayımlandı.

Halen müzik eğitimciliği görevine devam etmekte ve Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda Tanbur icra etmektedir.
HANENDELER
CANAN ERDEN

Ankara doğumlu. İ.T.Ü TSM Temel Bilimler bölümünden mezun oldu. Feridun Darbaz Musıki Cemiyeti Türk Musıkisi dersleri aldı. 1986–1997 yılları arasında 10 adet albüm çalışması yaptı. Yedi yıldır Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

FATMA AVCI ERK 20.10 Kahramanmaraş’ta doğdu. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar Bölümünden mezun oldu. Bir kamu kuruluşunda idari kadroda görev yapmaktadır. 2008 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

GÜLPERİ ŞEN 22.07 İstanbul’da doğdu. İ.T.Ü TSM Temel Bilimler bölümünden mezun oldu. Devlet okulunda müzik öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ruhi Ayangil ve birçok koroda korist ve solistlik yapmış yurt içi ve yurt dışında konserler vermiştir. 2010 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

HANDAN ÖĞÜT 25.07 İstanbul’da doğdu. . İ.T.Ü TSM Temel Bilimler bölümünden mezun oldu. Müzik öğretmenliği yapmaktadır. 2011 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

SEMANUR DEMİRCİ İ.T.Ü Devlet Konservatuarı TSM Ses Eğitiminde okumaktadır. Kanun ve ritim enstrümanları icra etmektedir. Birçok konserde korist, solist ve konuk sanatçı olarak görev almıştır. 2011 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

NURDAN KURT

27 Eylül tarihinde doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Çeşitli derneklerde almış olduğu müzik eğitimi sonrası çocuk korosu şefliği, usul, nota nazariyat eğitmenliği yaptı. Kemençe enstrümanı icra etmekte olup, 2011 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.
SEZEN KURT

30.09.1981 İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerinden mezun olduktan sonra 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünü kazanmış olup öğrenimine devam etmektedir. Birçok Türk Müziği korosunda korist ve solist olarak yer almaktadır, 2011 yılından itibaren Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğunda hanende olarak görev yapmaktadır.

BİLGİN ÖNER

İstanbul’ da doğan Bilgin Öner, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi' nden mezun olduktan sonra yine aynı kurumda Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalında asistan olarak göreve başlamıştır.  1982'de tezini tamamlayarak doktora unvanını aldıktan sonra,1990 yılında doçent, 1997 yılında ise profesör olmuştur.  Kendisi halen aynı anabilim dalında görev yapmakta olup, iki çocuk annesidir. 2012 yılında Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğu’na hanende olarak katılmıştır.

ÖZLEM ENGİN

İstanbul doğumludur. Müziğe çocuk yaşlarda Üsküdar Musiki Cemiyetinde eğitim alarak başlamış ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli kurumlarda ve Halk Eğitim Merkezlerinde müzik öğretmenliği yapmıştır. 2012 yılında Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğu’na hanende olarak katılmıştır.

GÖNÜL AK 7 Aralık İstanbul’da doğdu. Gazi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu. 1994 yılından bu yana Özel radyo ve televizyonlarda (NTV Radyo - Star TV,vb) program yapımcılığı, spikerlik ve sunuculuk yapmıştır.Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Mevlana Eğitim Ve Kültür Derneği’nde Diksiyon ve Spikerlik eğitmenliği yapmaktadır. 2010 yılında Revnak Kadın Tasavvuf Müziği Topluluğuna hanende olarak katılan Gönül Ak, koronun sunucusudur aynı zamanda da basın ve halkla ilişkiler sorumlusudur.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconBir bebeğin kalbi, doğmadan önce 54 milyon kez atar. Bir yetişkinin...

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconİlk kez Türk vatandaşlığına alınma talebinde bulunan yabancılar

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler icon1 Kurtuluş Savaşı’nın yöntemi, gerekçesi ve amacı ilk kez nerede belirtilmiştir? a

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconTapu sicilinin açıklık ilkesine göre tutulan resmî bir sicil olduğunu,...

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconBir toplum birimidir insanlan bir araya getiren toplumlan igerir. Sosyoloji

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi, 8–15...

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconSon 3 kayıttan ikisinde Mine'ye yazdıklarımı yayınlamıştım, bu kez...

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconBiz her daim bir araya gelip bir olur, biz oluruz

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconFarklı parçaları, uyumlu ve düzenli şekilde bir araya getirmeye

14 Saz ve 10 Koro Sanatçısı ile 5 Semazen ilk kez bu projeyle bir araya geldiler iconOrtada tek bir seminer vardır. İddianamenin de yasal kabul ettiği...


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com