1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır


d.ogren-sen.com > Ekonomi > Evraklar
TYYK. BAŞKANLIĞI

2014 – 2015 DÖNEMİ

FAALİYET RAPORU

01 HAZİRAN 2014

30 NİSAN 2015 “

TC.

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

BAŞAKŞEHİR – İSTANBUL

2014 – 2015 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

01 HAZİRAN 2014 – 30 NİSAN 2015 “

1 . 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait , TYTK ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE , tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile , herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır.

2 . Yeşil alan sulama su deposu temizlenmiş , etrafı tel çit ile çevrilmiş ve arızalı olan artezyen kuyu panosu onarılarak yaz dönemi aylarında yaklaşık 750 ton sulama suyu elde edilmiştir.

3 . Süs havuzu zaman saati , filtreleri ve konektörleri değiştirilmiş , temizliği yapılarak Mayıs 2015 ay içinde kullanımına başlayacak şekilde hazır hale getirilmiştir.

4 . Geçen Dönemden devam eden , Blok Yapılar elektrik pano topraklamaları tamamlanmış ve değerlerinin standart ölçülerde olduğu raporlanmıştır.

5 . Geçen Dönemden devam eden , Blok Yapılar asansör Kaçak Akım Röle değişim işlemleri tamamlanmış ve asansörlerin elektrik kesintilerinde gayri faal kalması önlenmiştir.

6 . Geçen Dönemden devam eden , içme su depo üstü mini futbol saha yapımı tamamlanarak , kullanıma açılmıştır.

Sy.1

7 . Tüm Blok Yapılar Kat Koridorları ile Site Ortak Alan aydınlatmaların “ beyaz ışık tasarruflu led ampul “ ile değiştirilme işlemi tamamlanmıştır. Bu kapsamda , gelen elektrik zamlarına rağmen , 2010 yılından itibaren incelenen elektrik harcama giderlerine göre , Dönem içinde yaklaşık aylık bazda 2.000 TL. tasarruf sağlanmıştır.

8 . Dönem içinde Blok Yönetimlerine ve ilgili Daire Sakinlerine “ uygunsuz park etme , görüntü kirliliği , iş güvenliği ve sağlığı , ortak alanlara ve şaft kanallarına şahsi eşya bırakılmaması , Blok Yapı dış duvarlarına bir şey asılmaması “ konulu uyarı / hatırlatma yazıları yazılmıştır.

9 . İş Sağlığı ve Güvenliği ile Risk Analizi kapsamında ; Blok Yapı Girişlerine , Spor Alanlarına , Çocuk Oyun Parklarına , Asansör Kabinlerine , Site içi yüksek duvar parmaklılarına , hız kesicilere Elektrik odalarına , uyarı / ikaz / hatırlatma yazıları hazırlanarak konulmuştur.

10 . Dönem içinde , Sigorta , Asansör , TV , İlaçlama , Hukuk ve Mali Danışmanlık , İntercom , Jeneratör , Bulut Yazılım , OGS Sistemi , Peyzaj , Temizlik ve Güvenlik Hizmet Alımları için Kat Malikleri menfaatleri dikkate alınarak , sözleşmeler yapılmıştır.

11 . Dönem içinde , sigorta kapsamında meydana gelen arızalar / hasarlar onarımı karşılığı olarak Sigorta şirketinden , yaklaşık 13.000 TL. para alınmış ve gelir kaydedilmiştir.

12 . Blok Yapılar giriş katları epoksi boya işlemi tamamlanmış , servis merdivenleri ve giriş kat ile sığınak katı demir kapılar boya işlemleri yarı yarıya tamamlanmıştır . Boyama işi önümüzdeki dönemde devam edecektir .

13 . Projeli İşler kapsamında , mevcut 114 + 8 kameralık sisteme ilave 23 + 7 kameralık sistem donanımı tamamlanmış ve şu anda Site ve Blok Yapı ortak alanları / kritik yerleri , “ 152 Kamera , 16 NVR ( Kayıt Cihazı ) , 5 Bilgisayar ve değişik ekran boyutlarında 12 Ekrandan “ oluşan sistem vasıtasıyla Yönetim Ofisi ,

Sy. 2

Güvenlik Kulübeleri ile İzleme ve Görüntüleme Merkezinden ( İZGÖRMER ) , 103 dönümlük Sitemizin % 80 – 90 ‘ ını kapsayacak şekilde , kayıt edilmekte , görüntülenmekte ve takip / kontrol edilmektedir.

14 . Site ortak alanlarında bulunan 9 adet YANGIN HİDRANT ve sistemin bakım / onarımları yapılmış ve her an kullanıma hazır olacak şekilde idamesi devam etmektedir.

15 . Jeneratör dairesi , İçme / Sulama su tulumba odaları ve Teknik ofis yeniden düzenlenmiş / boyanmış ve tefriş edilmiştir.

16 . TYTK ‘ nda alınan karar uyarınca , D Kapı ( yaya kapısı ) ‘ nın Turnikeli Giriş / Çıkış Sistemine geçmesi nedeniyle ; 18 olan Güvenlik Elemanı sayısı , 01 Eylül 2014 tarihinden itibaren 16 Güvenlik Elemanı olacak şekilde devam etmiş ve şu ana kadar herhangi bir zafiyet ile karşılaşılmamıştır. Dönem sonu itibarı ile yaklaşık 50.000 TL. tasarruf edilmesi beklenmektedir.

17 . Ekim 2014 ay içersinde göreve başlayacak şekilde bir teknisyen (boyacı) ile süreli sözleşme yapılmıştır.

18 . Jeneratör Dairesi üstü boş alan , Site Teknisyenlerince düzenlenerek Teknik Ofis Malzeme Odası olarak tanzim edilmiş ve yaklaşık 80 m3. kapasiteli kapalı bir depo yeri elde edilmiştir .

19 . Tüm Blok Yapılar , sığınak fan motorları , merdiven fan motorları ve yangın alarm sistemleri ile seyyar yangın tüpleri / hortum dolapları kontrol edilerek eksik / aksaklıkları tamamlanmış ve idamesine devam edilmektedir.

20 . Tüm Blok Yapılar sığınak kat ve sığınak odaları eksik / aksak / arızalı materyalleri değiştirilmiş , eksiklikleri giderilmiş ve idamesine devam edilmektedir.

21 . Blok Yapılar ön / arka şifreli giriş kapılarına , kapı kullanma talimatı hazırlanarak konulmuştur.

Sy. 3

22 . Dönem içinde yaklaşık 70 ilave araç park yeri ile 20 + 20 olacak şekilde “uzun süreli araç park yeri ve misafir araç park yeri” hazırlanarak , Site içi toplam araç park yeri kapasitesinin 1.600 civarında olması sağlanmıştır.

23 . Site Güvenlik Kulübeleri taban döşemeleri onarılmış , aydınlatma ve ısıtma donanımları değiştirilmiş , masa ve oturma grupları yenilenmiştir.

24 . TYYK Bşk.lığınca yeniden hazırlanan ve bedelsiz olarak 1.750 adet bastırılan 2014 tarihli “ YAŞAM KURALLARI BROŞÜRÜ “ tüm Daire Sakinlerine dağıtılmıştır. Siteye yeni taşınan Daire Sakinlerine verilmeye devam edilmektedir.

25 . Ordu Caddesine açılan D Kapı yeniden düzenlenmiş , kuvvetli projektör ile aydınlatılmış , üç kamera ile giriş / çıkışlar gözlem altına alınmış ve D Kapı karşısına gelen Ordu Caddesi üzerine yaya yolu / hız kesici / sinyalizasyon / aydınlatma yapılması için İBB ( İstanbul Büyükşehir Belediyesi ) ilgili Başkanlıklarına yazı ile müracaat edilmiştir.

26 . Başakşehir Belediye Başkanlığına ısrarla yapılan yazılı müracaatlar üzerine , Site Doğu istinat duvarı dışında kalan , yaklaşık 15 x 100 Metrelik moloz / hafriyat / inşaat atığı ile dolu alan alan , Belediye Başkanlığı tarafından temizlenmiş ve kaldırım çalışması / çimlendirme / ağaçlandırma sonunda yeşil alan olmuştur. Burada bulunan beton yolun da uygun hava şartlarında asfaltlanması için Belediye Bşk.lığından yazılı vaat alınmıştır.

27 . Dönem içindeki aşırı yağışlar / fırtınalar / elektrik kesilmeleri / olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşan arızalar ( Paratoner direkleri kırılması , Uçak İkaz lambaları , Cam kırılmaları , İntercom ve OGS sistemleri ) sigorta kapsamında onarılmıştır.

28 . Blok Yapılar ön ve arka giriş dış sahanlıkları derz dolguları yenilenmiş , kaymaz bantları tamamlanmış ve yağışlı havalarda kullanılmak üzere kıvırcık dış mekan paspaslar alınarak kullanılmasına başlanmıştır.

Sy. 4

29 . Dönem içinde 200 ‘ şer tonluk 3 adet içme su deposu ile 12 adet su tulumba motorları / hidroforlarının ( içme suyu 6 adet , sulama suyu 3 adet , yangın sistemleri 3 adet ) , yıllık bakım / tutum ve temizliği yapılmıştır.

30 . Site ana girişleri olan A – B – C Kapılara , Site ismi ve Site Sakini / Misafir girişini belirtir Tabelalar yaptırılarak konulmuş ve ayrıca bahse konu kapıların aydınlatmaları kuvvetlendirilmiştir.

31 . Site dahilindeki eksik / kırık ağaçlar tamamlanmış , budama ve dip temizlikleri yapılmış , Blok Yapılar çevresi ot ‘ su bitki dipleri temizlenmiştir. Ayrıca , Site de bulunan ağaçların envanteri çıkarılmıştır . Şubat 2015 itibarı ile Site ‘ de 42 cins olmak üzere toplam 2.028 adet ağaç bulunmaktadır. ( Bu envantere , ot ‘ su bitkiler ve ağaç’ cıklar ile mevsim çiçekleri dahil değildir. ) Aynı zamanda Blok Yapı önlerinde bulunan çiçek saksıları ile Site içi uygun yerlere mevsimlik çiçekler dikilmiştir.

32 . C -1 Blok Yapı ile C – 2 Blok Yapı , büyük sığınak odalarına , sığınak yapısını bozmayacak şekilde yaklaşık 15 – 25 Mt.2 ‘ lik 8 adet ( 4 + 4 ) Toplantı Salonu yapılmış ve Blok Yapı Genel Kurul Toplantıları ile Blok Yapı Yönetim’lerinin ihtiyaç duyacağı toplantılarında kullanılmak üzere daimi olarak tefriş edilmiştir.

33 . Dönem içinde özellikle 17 – 20 Şubat 2015 tarihleri arasında oluşan yoğun kar yağışları nedeniyle kapanan yol ve araç park yerleri ile Blok Yapı girişleri , yapılan sistemli ve periyodik çalışmalar ile araç ve insan trafiğine mani olmayacak şekilde Site imkanları ile açılmış / temizlenmiştir. Bu maksatla yaklaşık 5 ton tuz kullanılmış ve toplamda 53 saat çalışacak şekilde iş makinası kiralanmıştır.

34 . Mart 2015 ay içinde TYTK üyeleri ile birlikte 2015 – 2016 Faaliyet Bütçe çalışmaları yapılmış ve hazırlanan Tahmini Bütçe , Mayıs 2015 ay içinde yapılması planlanan , Blok Yapı Kat Malikler Genel Kurul Toplantılarında görüşülmek üzere Toplantı Davet / Duyuru Yazısı ekleri olarak tüm Kat Maliklerine gönderilmiştir.

Sy. 5

35 . Dönem içinde rutin olarak yapılan arıza onarımları , borçsuz fatura ödemeleri , ihtiyaç malzemelerinin alımları , Site ve Blok Yapı ortak alan periyodik bakım ve tutumları , aidat takip ve kontrolleri , dahili ve harici yazışmalar , Daire Sakinleri makul / mantıklı ihtiyaçlarının karşılanması bir plan dahilinde yapılmış ve devam etmektedir.

36 . Mevsim şartları göz önüne alınarak , Mayıs ay içinde çim‘ leme, çim biçme , sulama , eksik ağaç dikimleri yapılması planlanmıştır.

37 . 2015 – 2016 Faaliyet Döneminde yapılması planlanan ve Genel Kurul Toplantı Gündem Maddelerinden birini oluşturan , Projeli işler kapsamındaki , 600 – 800 ton kapasiteli ilave su deposu mimari alt yapı çalışmaları ile elektrik kesilmelerinde tüm Blok Yapı daireleri ile Site ve Blok Yapı ortak alanlarını besleyebilecek kapasiteli ilave Jeneratör tesis etme hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

38 . Dönem içinde , zamanında alınan tedbirler , uygulanan yapıcı faaliyetler sonucu olarak , Site ve Blok Yapılar yaşantısında , hiçbir şekilde üzücü / kayıp / hasar / zarar verici olay ( kavga , gasp , hırsızlık , yaralanmalı kaza vs. ) ile karşı karşıya gelinmemiştir.

39 . Her sene periyodik olarak yapılan Blok Yapı Kat Malikleri Genel Kurul Toplantılarında , Kat Maliklerinin oyları ile seçilen Blok Yapı Yönetimi destek ve gayreti , işbirliği ve Blok Yapı Yöneticilerinden oluşan Toplu Yapı Temsilciler Kurulunun çalışmalara verdiği ONAY ve Toplu Yapı Denetleme Kurul Başkanlığı’ nın Denetleme KONTROLLERİ altında , Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığınca yürütülen DÖNEM FAALİYETLERİNDEKİ amaç ; Site ve Blok Yapı yaşantısını SORUNSUZ İDAME ETMEK , sahip olduğunuz DAİRELERİN PİYASA DEĞERİNİ ARTTIRMAKTIR .

40 . BU DÖNEM OLDUĞU GİBİ , 2015 -16 DÖNEMİNDE DE YAPICI KATKILARINIZI / İŞBİRLİĞİNİZİ / OLUMLU ANLAYIŞINIZI BEKLER , SİZ SAYIN KAT MALİKLERİ BİLGİLERİNE , SAYGI VE TEŞEKKÜRLERİMİZ İLE BİRLİKTE SUNARIZ.

Ümit ŞADIRVAN İbrahim ERİBUL Hasan KARAGÖZ

TYYK.Mhs.Üye TYYK.Bşk.Yrd.sı TYYK. Başkanı

Sy. 6

TYDK. BAŞKANLIĞI

2014 – 2015 DÖNEMİ

DENETLEME RAPORU

01 HAZİRAN 2014

28 ŞUBAT 2015 “

TC.

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI DENETLEME KURULU BAŞKANLIĞI

BAŞAKŞEHİR – İSTANBUL

2014 – 2015 DÖNEMİ DENETLEME RAPORU

01 HAZİRAN 2014 – 28 ŞUBAT 2015 “

1 . 2014 Mayıs ay içinde yapılan “ Blok Yapı Kat Malikleri Genel Kurul Toplantıları “ sonucunda , Blok Yöneticisi olarak seçilen Kat Maliklerinden oluşan Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ( 24 kişi ) ilk toplantısında oluşan Toplu Yapı Denetleme Kurulu ( TYDK ) , 01 Haziran 2014 ‘ den itibaren toplam dört defa Denetleme yapmıştır.

2 . 03 Haziran 2014 tarihli ilk denetlemede ( yıllık denetleme olup 01 Haziran 2013 – 31 Mayıs 2014 tarihleri arasını kapsamaktadır. ) ;

a. 31 Mayıs 2014 itibarı ile 2013 yılından , 2014 yılına “ 197.017.64 TL. “ devir yapıldığı , 12 aylık ( 01 Haziran 2013 – 31 Mayıs 2014 ) aidat + diğer gelirler ile birlikte toplamda “ 2.237.813.36 TL. “ gelir toplandığı ,

b. 12 aylık harcama giderinin , “ 1.990.138.44 TL. “ olduğu ve 01 Haziran 2014 gün itibarı ile , 2014 -15 faaliyet dönemin “ 247.674.92 TL. “ devir yapıldığı ,

c. Dönem içinde Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığının ( TYYK ) 56 kez toplanarak karar aldığı , keza TYTK ‘ nda dönem içinde 7 kez toplandığı ve icraya yönelik kararlar aldığı , alınan kararlara istinaden TYYK Bşk.lığı tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin 20.05.2009 onay tarihli Yönetim Planı ile KMK (Kat Mülkiyet Kanunu) ilgili maddelerine uygun olduğu , Karar Defterlerinin usulüne uygun tutulduğu ,

tespit edilmiştir. Sy. 1

3 . Bu kapsamda ; TYYK Başkanlığının , 12 aylık ( yıllık ) dönem işlem ve faaliyetleri oybirliği ile İBRA EDİLMİŞTİR.

4 . 01 Haziran 2014 – 28 Şubat 2015 tarihleri arasını kapsayan 9 aylık dönemde , toplamda 3 adet DENETLEME yapılmış ve ;

a. Geçen dönem devri ; 247.674.92 TL. ve 9 aylık dönem aidat + diğer gelirler olarak toplanan ; 1.678.971.62 TL. ile birlikte toplam 9 aylık gelirin 1.926.646.54 TL. ( aidat + diğer gelirler + devir ) olduğu ve 9 aylık dönem içinde toplam 1.566.012.28 TL. harcama yapılarak , Mart 2015 ayına 360.634.26 TL. devir yapıldığı ,

b. 9 aylık Dönem içinde 30 kez TYYK Bşk.lığı toplantısı ve 4 kez TYTK toplantısı yapılarak icraya yönelik kararlar alındığı ve TYYK Başkanlığınca gerçekleştirilen işlem ve faaliyetlerin , ilgili kanun / plan maddelerine uygun olduğu , Karar Defterlerinin usulüne uygun tutulduğu ,

tespit edilmiştir.

5 . Bu kapsamda ; TYYK Başkanlığının , 9 aylık ( 01 Haziran 2014 – 28 Şubat 2015 arası ) dönem işlem ve faaliyetleri oybirliği ile İBRA EDİLMİŞTİR.

6 . 9 aylık dönem içinde , aidat ödemelerinde gecikmeler yapan beş Kat Maliki / Daire Sakini icraya verilmiş ve aidat borçları cezalı olarak tahsil edilmiş / edilmektedir .

7 . 01 Mart 2015 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasını kapsayan iki aylık denetlemenin Mayıs ay içinde yapılması , 01 Mayıs 2015 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasındaki aylık denetleme ile 01 Haziran 2014 – 31 Mayıs 2015 dönemini kapsayan yıllık ( 12 aylık ) denetlemenin de Haziran 2015 ay içinde yapılıp raporlanması planlanmıştır.

8 . Dönem içinde yapılan tüm Denetleme ve Faaliyet raporları TYTK Toplantılarından önce Blok Yapı Yönetici ve Denetçilerine gönderilmiştir.

Sy. 2

9 . Blok Yönetici ve Denetçileri tarafından Karar Defterlerinin usulüne uygun tutulduğu ve bir önceki maddede bahis konusu raporlar ile diğer yazışmaların Karar Defteri Ek’ leri olarak muhafaza edildiği kabul edilmektedir.

10 . Haziran ay içinde yapılması planlı Yıllık Denetleme , 2014 -15 Dönemi TYDK Bşk.lığı üyeleri ve 2015 -16 Dönemi için yeni seçilen TYDK Bşk.lığı üyeleri katılımı ile yapılacaktır.

11 . Faaliyet ve Denetleme Rapor detayları ile merak ettiğiniz diğer hususları www.oyakkent1.com sayfamızdan görebilirsiniz.

12 . DÖNEM İÇİNDE TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI FAALİYETLERİ , HESAP İŞLEMLERİ , KARAR DEFTERLERİ , DEMİRBAŞ KAYITLARI , ÇALIŞMA ALANLARININ TERTİP / DÜZENİ , TÜM KAT MALİKLERİNİ TEMSİLEN GÖREV YAPAN TOPLU YAPI DENETLEME KURULU BAŞKANLIĞI ÜYELERİ TARAFINDAN DENETLENMİŞ / RAPORLANMIŞ / BLOK YÖNETİMLERİNE GÖNDERİLMİŞ VE TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞININ KAT MÜLKİYET KANUNU İLE SİTE YÖNETİM PLANI ESASLARI DAHİLİNDE ÇALIŞTIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR .

13 . TYYK. BŞK.LIĞI VE TYDK. BŞK.LIĞI DÖNEM ÇALIŞMALARI İLE BLOK YAPI YÖNETİM FAALİYETLERİNİN AMACI ; SİTE SAKİNLERİNİN YAŞANTILARINI KOLAYLAŞTIRMAK VE KAT MALİKLERİNİN SAHİP OLDUĞU DAİRELERİNİN PİYASA DEĞERİNİ ARTTIRMAKTIR .

TEŞEKKÜR EDER SAYGIYLA BİLGİLERİNİZE SUNARIZ .

Cengiz SANDIKÇI Şaban CİVAN M . Ali AYDOĞMUŞ

TYDK. Üyesi TYDK . Üyesi TYDK . Başkanı

Sy. 3

TYYK. BAŞKANLIĞI

2014 – 2015 DÖNEMİ

DUYURULAR

01 HAZİRAN 2014

30 NİSAN 2015 “

DUYURU NO .1

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

1 . KAT MÜLKİYET KANUNU VE TÜRK MEDENİ KANUN İLE SİVİL SAVUNMA / SIĞINAK YÖNETMELİĞİ İLGİLİ HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE ; BLOK YAPI ORTAK ALANLARINA ( DAİRE KAPISI DIŞINDA KALAN HER YER ORTAK ALANDIR. ) ÖZELLİKLE DOĞALGAZ ŞAFT DOLAPLARINA VE ACİL KAÇIŞ YOLLARINA ŞAHSİ EŞYA BIRAKILMASININ , YANGINA NEDEN OLMASI VE ACİL DURUMLARDA ÇIKIŞLARI ENGELLEMESİ SEBEBİYLE YASAK KILINMIŞTIR.

2 . BLOK YAPI ORTAK ALANLARINA BIRAKILAN ŞAHSİ EŞYALAR , AYNI ZAMANDA GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE VE İSTENMEYEN KOKULARA DA NEDEN OLMAKTADIR.

3 . YANGIN VE ACİL ÇIKIŞ ESNASINDA , BU TİP EŞYALAR YÜZÜNDEN MEYDANA GELECEK CAN VE MAL KAYIPLARINDAN ÖNCELİKLİ OLARAK EŞYASINI BIRAKAN İLGİLİ DAİRE SAKİNLERİNİN SORUMLU TUTULACAĞI HEPİMİZİN MALUMUDUR.

4 . AYRICA , DAİRE KAPISI DIŞINA BIRAKTIĞINIZ ( PASPAS HARİÇ ) ŞAHSİ EŞYANIN KAYBINDAN DOLAYI , KENDİNİZDEN BAŞKA KİMSENİN SORUMLU TUTULAMAYACAĞINI , BİRKEZ DAHA HATIRLATMAK İSTERİZ.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO .2

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

1 . UNUTKANLIK , İHMALKARLIK , BANKA HATASI , OTOMATİK ÖDEME TALİMATI YENİLEMEME VE BENZER NEDENLERLE , ZAMANINDA ÖDENMEYEN ELEKTRİK , SU DOĞALGAZ BORÇLARINDAN DOLAYI , İLGİLİ FİRMA YETKİLİLERİ TARAFINDAN YAPILAN KESİNTİ / MÜHÜRLEMELERE YASAL ZORUNLULUKTAN DOLAYI SİTE GÖREVLİLERİ MÜDAHELE EDEMEMEKTEDİR.

2 . BAHSE KONU HUSUSTA , SİTE GÖREVLİLERİNDEN OLAYA MÜDAHELE EDİLMESİ İÇİN İSTEKTA BULUNULMAMASI , ISRAR EDİLMEMESİ , ÇÖZÜM İÇİN İLGİLİ FİRMANIN ( TEL. NO. ; SU – 185 , ELEKTRİK – 186 , DOĞALGAZ – 187 ) DAİRE SAKİNİ TARAFINDAN BİZZAT ARANMASI GEREKMEKTEDİR.

3 . AİLE BİREYLERİNİZİN MAĞDUR DURUMA DÜŞMEMESİ İÇİN , BU TİP ÖDEME TAKİPLARİNİN ZAMANINDA AİLE REİSİ TARAFINDAN KONTROL EDİLMESİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLI

DUYURU NO . 3

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

1 . ALT KATLARDA OTURAN KOMŞULARINIZIN VE HERHANGİ BİR SEBEPLE BLOK YAPI CİVARINDA BULUNMAKTA OLAN SİTE SAKİNLERİ İLE ARAÇLARININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN BALKON VE PENCERELERİNİZDEN HİÇBİR MADDE ATMAYINIZ / ATTIRMAYINIZ .

2 . BİLDİĞİNİZ GİBİ APARTMAN TİPİ YAŞANTILARDAN OLUŞAN TOPLU YAPILAR TOPLULUĞUNDA ( SİTE ) , DİĞER KOMŞULARINIZI – A , RAHATSIZ ETMEMEK / ZARAR VERMEMEK VE BU KONUDA YÖNETİM VEYA KOMŞULARINIZ TARAFINDAN YAPILACAK MEDENİ UYARILARA RİAYET ETMEK , HEPİMİZİN UYGULAMASI GEREKEN BİR KURALDIR .

3 . BAŞINIZA GELMESİNİ İSTEMEDİĞİNİZ BİR OLAYA , SİZ MEYDAN VERMEYİNİZ / SEBEP OLMAYINIZ .

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO . 4

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

1 . 01 HAZİRAN 2014 – 31 MAYIS 2015 İŞLETME BÜTÇE DÖNEMİNE AİT AİDAT / AVANS MİKTARLARI DİĞER MADDELERDE BELİRTİLMİŞTİR .

2 . 1+1 DAİRELER İÇİN 111 TL. ( A BLOKLAR ; 44-45 NOLU DAİRELER , B-C BLOKLAR ; 48 – 49 NOLU DAİRELER )

3 . 2+1 DAİRELER İÇİN 136 TL. ( A-B BLOKLAR ; 1-2-3-4-7 NOLU DAİRELER , C BLOKLAR ; 2 NOLU DAİRE )

4 . 3+1 DAİRELER İÇİN ( TİP 1 ) 145 TL. ( A-B BLOKLAR ; GERİ KALAN TÜM DAİRELER )

5 . 3+1 DAİRELER İÇİN ( TİP 2 ) 150 TL. (C BLOKLAR 1-3-4-7 NOLU DAİRELER )

6 . 4+1 DAİRELER İÇİN 160 TL. ( C BLOKLAR 8-11-12-15-16-19-20-23-24-27-28-31-32-35-36-39-40-43-44-47 NOLU DAİRELER )

7 . AİDAT ÖDEMELERİNİZİ ;

A . DENİZBANK BAŞAKŞEHİR / TÜMSAN ŞUBESİ “ OYAKKENT 1 . ETAP SİTE YÖNETİMİ “ ADINA , AD-SOYAD VE BLOK – DAİRE NO BELİRTİLEREK TR 98 0013 4000 0039 8656 1000 01 İBAN NO.LU HESABA ,

B . www.oyakkent1.com WEB SAYFASINDAKİ AİDAT TAKİP LİNKİNDEN SANAL POS KULLANARAK ,

C . YÖNETİM OFİSİ AİDAT / MUHASEBE SERVİSİNE NAKİT / KART İLE ,

YAPABİLİRSİNİZ .

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO . 5

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

1 . SİTE İÇİNDE ;

A . AKILLI ÇÖP İSTASYONLARI ÖNLERİNE ,

B . BLOK YAPI ANA GİRİŞ KAPISI ÖNLERİNE ,

C . AMBULANS , ÖZÜRLÜ , İTFAİYE BEKLEME BÖLGELERİNE ,

D .YANGIN HİDRANTLARI ÖNLERİNE / CİVARINA ,

E . ASFALT ÜZERİNDE BULUNAN ALT YAPI MENHOL KAPAKLARI ÜZERİNE ,

F . YAYA KALDIRIM ÜZERLERİNE ,

G . PARK YAPILMAZ İŞARETİ KONULU BÖLGELER İLE YOL KAVŞAKLARI / DÖNEMEÇLERİNE ,

H . KENDİNİZE TAHSİS EDİLMİŞ PARK YERİ HARİCİNDEKİ , DAİRE NO YAZILI ARAÇ PARK YERLERİNE ,

PARK EDİLMEMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR .

2 . MD. 1 ‘ DE BELİRTİLEN HUSUSLARA UYMAYAN VE İKAZLARA RAĞMEN ISRAR EDEN DAİRE SAKİNLERİ HAKKINDA HUKUKİ İŞLEMLER YAPILACAĞI VE GEREKTİĞİNDE ARAÇLARININ SİTE DIŞINA ÇEKTİRİLİP , SİTEYE GİRİŞ OGS ‘ NİN İPTAL EDİLECEĞİNİ BİRKEZ DAHA BELİRTİR , İŞBİRLİĞİ VE DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ .

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO . 6

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ …

BAĞIMSIZ BÖLÜMLERE İLİŞKİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER ( KMK MD.32 )

ÖZET “

**** KAT MALİKLERİ, BAĞIMSIZ BÖLÜMLERİNİ VE ORTAK YERLERİ KULLANIRKEN İKEN , İYİ NİYET KURALLARINA UYMAK , YASAYA VE YÖNETİM PLANINA AYKIRI DAVRANIŞLARDAN KAÇINMAK ZORUNDADIRLAR.

**** BU KAPSAMDA ÖZELLİKLE ;

1 . KOMŞULARINI RAHATSIZ EDECEK ŞEKİLDE SES ÇIKARAN FAALİYETLERDE ( TOPLANTI , MÜZİK, GÜRÜLTÜLÜ HAREKETLER VS. ) BULUNAMAZLAR,

2 . BAĞIMSIZ BÖLÜM BALKON VE PENCERELERİNDEN DIŞARIYA HİÇBİR ŞEY ATAMAZLAR , ÇAMAŞIR VE BENZERİ ŞEYLER ASAMAZLAR , SİLKELEME YAPAMAZLAR ,

3 . EV’LERİNİ TİCARETHANE VE AHLAK / ADABA AYKIRI SAYILACAK FAALİYETLER İÇİN KULLANAMAZLAR ,

4 . BAĞIMSIZ BÖLÜMLERİN DIŞ YÜZEYLERİNE , DIŞARIDAN GÖRÜLEN LEHVA / AFİŞ / TABELA / KLİMA DIŞ ÜNİTESİ VS. ASAMAZLAR , BLOK YAPI BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZACAK ŞEKİL VEYA RENKTE DÜZENLEMELER YAPAMAZLAR ,

5 .EV ‘ LERİNE GİRME ZORUNLULUĞUNUN BULUNDUĞU HALLERDE GEREKLİ İZNİ VERMEKTEN KAÇINMAZLAR ,

6 . TEBLİGAT ADRES DEĞİŞİKLİKLERİNİ , BLOK VE SİTE YÖNETİMİNE BİLDİRMEK ZORUNDADIRLAR , YÖNETİMDE MEVCUT SON ADRESİNE YAPILAN TEBLİGAT GEÇERLİ SAYILIR.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 7

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ…

1 .DAİRE KAPI YANINDA BULUNAN ŞFT KANAL DOLAP İÇİ VE DAİRE KAPINIZ ÖNÜ İLE KAT KORİDOR / MERDİVEN BOŞLUKLARI BLOK YAPI ORTAK ALANIDIR. ( KAT MÜLKİYET KANUNU )

2 .BU MAHALLERDE BULUNAN / BULUNDURULAN ŞAHSİ EŞYALAR YANGIN, DOĞALGAZ / SU / ELEKTRİK / ELEKTRONİK TESİSAT ARIZASI, GRÜNTÜ KİRLİLİĞİ, KÖTÜ KOKU OLUŞTURMAKTA VE ACİL DURUMLARDA GEÇİŞLER İLE KORİDR TEMİZLİĞİNİ ENGELLEMEKTEDİR.

3 .BELİRTİLEN BU MAHALLERDE BULUNDURULAN ŞAHSİ EŞYALARLA İLGİLİ DAİRE SAKİNLERİ, BLOK YAPI VE SİTE YÖNETİMİNCE YAZILI / SÖZLÜ UYARILMAKTADIR.

4 .BLOK YAPI VE SİTE ORTAK ALANLARINA BIRAKILAN / TERK EDİLEN ŞAHSİ EŞYALARIN EN KISA SÜREDE SAHİPLERİNCE ALINMASINI , ALINMAYANLARIN BELLİ BİR SÜRE SONRA GERİ DÖNÜŞÜM / ÇÖP OLARAK DEĞERLENDİRİLİP ATILACAĞINI VE İLGİLİ DAİRE SAKİNLERİ TARAFINDAN YAPILACAK “EŞYAM KAYIP” MÜRACAATLARINDA , BLOK YAPI VE SİTE YÖNETİMİ OLARAK SORUMLULUK KABUL EDİLMEYECEĞİNİ , SON KEZ OLARAK HATIRLATMAK İSTERİZ.

SAYGILARIMZLA

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 8

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ….

1 .SİTE İÇİNDE UZUN ZAMANDIR PARK HALİNDE, HAREKETSİZ URAN VE SİTE YÖNETİMİNDE KAYITLI BULUNMAYAN, ARANDIĞI HALDE SAHİBİ TESPİT EDİLEMEYEN ARAÇLAR, TRAFİK TESCİL , VERGİ VE İCRA DAİRELERİNDE DE PLAKA SORGULATILMASINI MÜTEAKİP SAHİBİ İLE İRTİBAT SAĞLANAMAZ İSE , SİTE DIŞINA ÇEKTİRİLECEKTİR.

2 .ŞAHSINA AİT ARACINI UZUN SÜRE HAREKETSİ SİTE İÇİNDE PARK ETMEK ZORUNDA OLAN SİTE SAKİNLERİNİN, SİTE YÖNETİMİNE DURUMU BİLDİRMESİ VE EĞER ARAÇ KAYITLI DEĞİL İSE , SİTE YÖNETİMİNE ARACINI KAYIT ETTİRMESİ , ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

3 .YUKARIDA BELLİRTİEN HALDEKİ ARAÇ CAMLARINA İKAZ YAZISI YAZIKIP BELLİ BİR SÜRE (10 – 15 GÜN) BEKLENECEK, EĞER ARAÇ SAHİBİ SİTE YÖNETİMİNE ARACINI TANITMAZ / KAYIT YAPTIRMAZ İSE MD.1’DE BELİRTİLMİŞ USULLER UYGULNACAKTIR.

SAYGILARIMIZLA.

OYAKKENT 1 . ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 9

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ….

1 .YARDIM AMAÇLI DERNEK KURULUŞLARI ADINA HAREKET ETTİKLERİNİ BELİRTEN BAZI KİŞİ VEYA KİŞİLERİN, SİTE SAKİNLERİNİN İYİ NİYETLERİNDEN İSTİFADE İLE SİTE’YE VE BLOK YAPILARA GİREREK YARDIM TOPLAMA GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA, BİLGİ ELDE ETTİKLERİ VE DAHA SONRA BU BİLGİLERİ KÖTÜ AMAÇLI FAALİYETLER İÇİN KULLANDIKLARINA DAİR DUYUMLAR ALINMIŞTIR.

2 .BENZERİ FAALİYETLER İÇİN SİTE’YE ÖZELLİKLE “D KAPI”DAN GİRİŞ YAPMAK İSTEYEN KİŞİ VE KİŞİLERE SORGULAMA YAPMADAN ŞAHSİ KARTINIZ İLE GEÇİŞİNE MÜSAADE ETMEMENİZ, ŞAHSINIZA AİT ŞİFRENİZİ VERMEMENİZ, BLOK YAPILAR VE SİTE GÜVELİĞİ İÇİN ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

3 .CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİZİN İDAMESİ İÇİN , SİTE / BLOK YAPI İÇİNDE , DAİRE KAPINIZDA RAST GELECEĞİNİZ VE SİTE YÖNETİMİNDEN İZİNSİZ BU TİP FAALİYET İCRA ETTİĞİNİ DEĞERLENDİRDİĞİNİZ KİŞİ VEYA KİŞİLERİ ANINDA SİTE GÜVENLİK EKİBİNE BİLDİRMENİZİ RİCA EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1.ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 10

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ…

1 .C-2 BLOK YAPI DOĞU TARAFINDAKİ RAMPA ÜZERİNDE BULUNAN BOŞ ARAÇ PARK YERLERİ “UZUN SÜRELİ ARAÇ PARK YERİ” OLARAK AYRILMIŞTIR.

2 .BU KAPSAMDA, UZUN SÜRE İLE PARK HALİNDE BIRAKMAK İSTEDİĞİNİZ ŞAHSINIZA AİT VE SİTE YÖNETİMİNE KAYDI YAPILMIŞ ARAÇLARINIZI BU PARK ALANINA BIRAKMANIZ, DİĞER KOMŞULARINIZIN / MİSAFİRLERİNİZİN BLOK YAPI YAKINLARINDA PARK YERİ BULMASINA YARDIMCI OLACAKTIR.

3 .BELİRTİLEN PARK ALANINA BIRAKILAN ARAÇLAR, SİTE GÜVELİK EKİPLERİNCE HER GÜN KONTROL EDİLECEK VE OLUMSUZ BİR DURUMDA ARAÇ SAHİBİ BİLGİLENDİRİLECEKTİR. (KAYDI VAR İSE)

4 .SİTE YÖNETİMİNE KAYDI YAPILMADAN , SİTE DAHİLİNDE UZUN SÜRE PARK HALİNDE BRAKILMIŞ VE SAHİBİ BULUNAMAYAN ARAÇLAR TYTK KARARI İLE SİTE DIŞINA ÇEKTİRİLECEKTİR.

SAYGILARIMIZLA.

OYAKKENT 1.ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 11

SAYIN DAİRE SAKİNLERİ….

1 .SİTEMİZ İÇİNDE , DAİRE NUMARALARI YAZILI 1.120 ADET , AYRICA BLOK YAPI ARALARINDA VE C-2 BLOK DOĞUSUNDA DA YAKLAŞIK 500 ADET BOŞ / MİSAFİR OLMAK ÜZERE , 1.600 ‘DEN FAZLA ARAÇ PARK YERİ MEVCUTTUR.

2 .HAL BU DURUMDA İKEN, ÖZELLİKLE BAZI DAİRE SAKİNLERİNİN DAİMİ OLARAK UYGUNSUZ PARK ETTİKLERİ VE YAZILI İKAZLARA UYMAYARAK MAHKEMELİK OLDUKLARI , AVUKAT VE MAHKEME / İCRA MASRAFLARI OLARAK , YAKLAŞIK 1.800 TL’LIK BİR PARA ÖDEMESİNE TABİ TUTULDUKLARI MÜŞAHEDE EDİLMİŞTİR.

3 .SİTE YÖNETİMİ İLE MAHKEMELİK OLMAMAK VE SONUCUNDA MADDİ KAYIP YAŞAMAMAK İÇİN; ÖZELLİKLE BLOK YAPI GİRİŞ / ÇIKIŞ – ÖZÜRLÜ RAMPA –ÇÖP İSTASYONU ÖNLERİ İLE PARK EDİLMEZ İŞARETİ / DUBA BULUNAN MEVKİLERE , KALDIRIM ÜZERLERİNE VE TRAFİĞİ ENGELLEYECEK ŞEKİLDE ANA YOLA / KAVŞAKLARA ARAÇ PARK ETMEMENİZİ ( DUYURU NO .5 ) VE BU KONUDA GÜVENLİK TARAFINDAN ŞAHSINIZA YAPILAN HATIRLATMALARA UYMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

4 .ŞAHSINIZA AİT VEYA KULLANIMINIZDA OLAN ARAÇLARINIZI SİTE YÖNETİMİNE KAYIT ETTİRMENİZİ VE UZUN SÜRE KULLANMAYACAĞINIZ KAYITLI ARAÇLARINIZI DA , C-2 BLOK DOĞU TARAFINDA AYRILMIŞ PARK YERİNE BIRAKMANIZI TAVSİYE EDER ( DUYURU NO.10 ), SİTE YÖNETİMİNE DESTEK OLACAK ANLAYIŞ VE İŞ BİRLİĞİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1.ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DUYURU NO. 12

SAYIN SİTE SAKİNLERİ…

1 .UYARILAR / DUYURULAR İL BALKON VE PENCERELERDEN “SİLKELEME YAPILMASI, DIŞARI DÖNÜK OLARAK ÇAMAŞIR / ÇİÇEK SAKSILIĞI ASILMASI VE DIŞARIYA HERHANGİ BİR MADDE ATIMASININ” UYGUN BİR DAVRANIŞ OLMADIĞI SİZLERE BİLDİRİLMESİNE RAĞMEN ( DUYURU NO . 3 VE NO. 6 ) , MAALESEF SİTEMİZE YAKIŞMAYAN VE MEDENİ BİR YAŞAMDA OLMAMASI GEREKEN BU TİP VE BENZER OLAYLARLA ZAMAN ZAMAN KARŞILAŞILMAKTADIR.

2 BU KAPSAMDA, SİZ DAİRE SAKİNLERİNİN ÖZELLİKLE EVLERE GÜNLÜK TEMİZLİK İÇİN GELEN KİŞİLER İLE AİLE BİREYLERİNİZİ KONU İLE İLGİLİ OLARAK TEKRAR UYARMANIZ VE HATIRLATMALARDA BULUNMANIZ ÖNEM KAZANMAKTADIR.

3 .BİLDİĞİNİZ GİBİ KAT MÜLKİYET KANUNU İLGİLİ MADDESİ;

MD. 18 ; KAT MALİKLERİ / DAİRE SAKİNLERİ, BAĞIMSIZ BÖLÜMLERİNİ , EKLENTİLERİNİ VE ORTAK YERLERİ KULLANIR İKEN DOĞRULUK KAİDELERİNE UYMAK, ÖZELLİKLE BİRBİRİNİ RAHATSIZ ETMEMEK , BİRBİRLERİNİN HAKLARINI ÇİĞNEMEMEK VE YÖNETİM PLANI HÜKÜMLERİNE UYMAKLA , KARŞILIKLI OLARAK YÜKÜMLÜDÜRLER.”

AMİL HÜKMÜNE HAİZDİR.

4 .BU NEDEN (RAHATSIZLIK) YÜZÜNDEN MAHKEMEYE VERİLMİŞ (DAVALI OLMUŞ) , KAT MALİKLERİ / DAİRE SAKİNLERİ HAKKINDA ALINAN KARARLAR, DAVACI LEHİNE, DAVALI ALEYHİNE SONUÇLANMIŞTIR. MAĞDUR OLMAMANIZ İÇİN , YUKARIDA BELİRTİLEN HUSUSLARA UYMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA

OYAKKENT 1.ETAP KONUTLARI

TOPLU YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon01. 01. 2014-31. 12. 2014 tarihleri arasında Belediyemiz iş ve işlemleri...

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır iconİstanbul, 16. 10. 2014 Sirküler: 2014/20

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon514. maddesi uyarınca, yönetim kurulu geçmiş hesap dönemine ait yıllık...

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon09-13 Haziran 2014 Tarihlerinde Gerçekleştirilecek Olan 21. Icd 10...

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon2014– 2015 EĞİTİM – ÖĞretim yili ortaokulu

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır iconİNÖNÜ ortaokulu 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞretim yili 6/A/c dönem yazili

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır iconFatih sultan mehmet iLKÖĞretim okulu 2014-2015 EĞİTİM ÖĞretim yili

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon2014-2015 EĞİTİM –ÖĞretim yili muş İmkb anadolu lisesi 11. Sinif

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon2014 2015 EĞİTİM ÖĞretim yili sinif tüRKİye cumhuriyeti İnkilap tariHİ

1. 2014 – 2015 Faaliyet Dönemine ait, tytk ( Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ) onaylı BÜTÇE, tüm Kat Maliklerine gönderilmiş ve 31 Temmuz 2014 itibarı ile, herhangi bir itiraz gelmemesi nedeniyle 01 Haziran 2014 ‘ den geçerli olacak şekilde uygulanmasına başlanılmıştır icon2014–2015 EĞİTİM ÖĞretim yili 9- sinifi fiZİk dersi DÖnem yazili sorulari


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com