Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda


d.ogren-sen.com > Ekonomi > Evraklar


LBX-2624 (BC-50) Bebek Telsizi

KULLANIM

KILAVUZULBX-2624 dijital bebek monitörünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Monitör setiniz fabrikada üretilen her monitörün kusursuz bir biçimde müşterilerimize ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda lütfen satıcınız veya servis merkezimizle iletişime geçin.

Monitör setinizden maksimum performans almak ve kullanım süresini uzatmak için lütfen bu kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun.

Özellikler

-863-870 Mhz’de sıfır parazit ile ful dijital teknik çalışma

- Otomatik arama ve serbest kanala bağlanma

-Açık alanda 500m çalışma mesafesi

- Düşük emisyon enerjisi ( Normal DECT ‘te sadece %8 veya ECO DECT’te %40)

-Bebek ünitesi ve Ebeveyn ünitesi birbirine yakın olduğunda enerji tasarrufu ve emisyon seviyesinin yarıya kadar azalması

-Bebek odası sıcaklık göstergesi

-Bebek ünitesi gece lambası

-Ebeveyn ünitesi kapsam dışı sesli ve görsel alarmı

-Ebeveyn ünitesi LED seviye ölçücü

- Bebek ve Ebeveyn ünitesi düşük pil alarmı

- Bebek ünitesi ayarlanabilir mikrofon hassasiyeti

-Ebeveyn ünitesi titreşimli alarm

- Ebeveyn ünitesi opsiyonel şarj standı ve sarj edilebilir batarya

- Konuşma özelliği
UYARI

LBX-2624 bir medikal cihaz olarak algılanmamalıdır. Prematüre veya risk altında olduğu düşünülen bebekler doktor veya sağlık uzmanı kontrolünde olmalıdır.

LBX-2624 kullanımına ek olarak bebeğinizin düzenli aralıklarla sorumlu bir yetişkin tarafından direk olarak kontrol edilmesi şiddetle tavsiye edilir.

DİJİTAL TEKNOLOJİ VE APRS

Bu bebek monitörü sıfır parazit ile ful dijital teknoloji olarak çalışır..

Ünite, iletişim anında diğer elektronik cihazların parazit yapmasını engellemek için otomatik olarak serbest bir kanal seçer veya serbest bir kanala geçer. Buna ek olarak bebek ünitesi ve ebeveyn ünitesi arasındaki sinyal kuvvetini algılayan Otomatik Güç Azaltma Sistemi (APRS) sayesinde iki ünitenin birbirine yakın olduğu zamanlarda bebek ünitesinin emisyon gücü otomatik olarak düşer Bebeğe nüfuz eden radyasyon seviyesi büyük ölçüde düşer.

GÜÇ KAYNAĞI

 1. Bebek Ünitesi ve Ebeveyn Ünitesi
 1. Pil ile Çalıştırma


Pil kapağını gösterildiği gibi bastırıp, kaydırarak açın. 3 adet AAA büyüklüğünde (UM-4) pili bölüme yerleştirin. Polarizenin doğru olduğundan emin olun.

NOT: En iyi performansı almak için eski, yeni veya alkalin ve şarj edilebilir pilleri karıştırarak kullanmayın.


 1. AC Adaptörü ile Çalıştırma

Ünite beraberinde temin edilen 6V anahtarlamalı güç kaynağının elektrik şebekesine bağlanması ile çalıştırılabilir. Anahtarlamalı güç kaynağının fiş ucunu 12 veya24 DC girişine takın, polaritenin doğru olduğundan emin olun. DC girişine anahtarlamalı güç kaynağının fiş ucu takıldığında batarya devre dışı olur.
B) Tekrar şarj edilebilir batarya ve hızlı şarj aleti ile donatılmış ebeveyn ünitesi


 1. Ni-mH tekrar şarj edilebilir batarya ile çalıştırma
Batarya kapağını gösterildiği gibi bastırıp, kaydırarak açın. Bölüme tekrar şarj edilebilir bataryayı yerleştirin. Batarya üzerinde yer alan iki kutbun bölüm içindeki iki metal yaya denk geldiğinden emin olun. 1. Akıllı hızlı şarj aletini kullanarak çalıştırmaÜnite beraberinde temin edilen 6V anahtarlamalı güç kaynağının elektrik şebekesine bağlanması ile çalıştırılabilir. Anahtarlamalı güç kaynağının fiş ucunu hızlı şarj aletinin 26 DC girişine takın, polaritenin doğru olduğundan emin olun. Kapalı konumda olan ebeveyn ünitesini hızlı şarj aletine yerleştirin. Şarj göstergesi 27 ünitenin şarj durumunu belirlerken değişimli olarak yeşil kırmızı yanıp sönmeye başlar. Gösterge yanmazsa ebeveyn üniteni şarj aletine tekrar yerleştirin. % saniye sonra eğer batarya şarj ediliyorsa gösterge kırmızı yanar. Batarya şarj olduğunda( bu durum ortalama 4 saat alır) gösterge 27 sabit yeşil yanar. Şimdi ebeveyn ünitesi kullanım için açılabilir. Üniteyi ister şarj standından alabilir, ister orada bırakabilirsiniz. Her ikisi de bataryaya zarar vermeyecektir. Sonraki durumda batarya azaldığında ve voltaj belli bir seviyeye geldiğinde şarj standı otomatik olarak üniteyi şarj etmeye başlar.

Not: Ebeveyn ünitesinin Ni-mH bataryasını ilk kullanımdan önce en az dört saat şarj edin. İlk şarj etme esnasında üniteyi kapalı tutmanız tavsiye edilir.

DİKKAT: HIZLI ŞARJ CİHAZINA TAKMADAN ÖNCE EBEVEYN ÜNİTESİ İÇERİSİNDEKİ BATARYANIN TEKRAR ŞARJ EDİLİR OLDUĞUNDAN EMİN OLUN. AKSİ HALDE PATLAMALARA SEBEP OLABİLİR.

EBEYEVN ÜNİTESİNİ ŞARJ ALETİNE KOYMADAN ÖNCE BATARYANI İÇİNDE OLDUĞUNDAN EMİN OLUN. AKSİ HALDE EBEVEYN ÜNİTESİ DÜZGÜN ÇALIŞMAYACAKTIR.

KONTROL DÜZENİ1. Gece Lambası

2. Mikrofon hassasiyeti / ses açma tuşu (UP)

3. Mikrofon hassasiyeti / ses azaltma tuşu (DOWN)

4. Güç ON-OFF ve gece lambası düğmesi

5. Mikrofon

6. Hoparlör (opsiyonel)

7. Rx göstergesi (opsiyonel)

8. Tx göstergesi

9. Güç açık / batarya az göstergesi

10. Ses kontrol düğmesi (opsiyonel)

11. Sıcaklık sensöru

12. DC girişi

13. Ses açma tuşu

14. Ses azaltma tuşu

15. Güç ON-OFF ve titreşim düğmesi

16. LED seviye ölçer

17. Tx göstergesi (opsiyonel)

18. Titreşim göstergesi

19. Güç açık / batarya az göstergesi

20. Sıcaklık sensörü

21. Mikrofon (opsiyonel)

22. Hoparlör

23. Konuşma PTT tuşu (opsiyonel)

24. DC girişi (opsiyonel)

25. Şarj temas plakaları (opsiyonel)

26. Şarj DC girişi (opsiyonel)

27. Şarj göstergesi (opsiyonel)

EŞLEŞTİRME

Bu işlem ebeveyn ünitesi ve bebek ünitesinin diğer cihazların (aynı modeldeki bebek monitörleri dâhil) parazit yapmasını veya sinyalinin alınmasının engellenmesi için birbiri ile eşleşmesidir. Bebek ve ebeveyn ünitesi fabrika ayarlarında eşleştirilmiş durumdadır ve fabrikadan bu şekilde çıkar. Fakat daha iyi bir iletişim için eşleştirme işleminin yapılması tavsiye edilir.

 1. Ebeveyn ünitesindeki 14 tuşuna basın ve basılı tutun.

 2. Güç ON/OFF düğmesini 15 ON pozisyonuna getirin ve sıcaklık göstergesi 20 yanıp sönene kadar bekleyin.

 3. Şimdi bebek ünitesinin 3 tuşuna basın ve basılı tutun

 4. Güç ON/OFF düğmesini 4 ON pozisyonuna getirin ve Tx göstergesi 8yanıp sönene kadar bekleyin.

 5. 3 tuşunu bırakın ve tekrar 3 tuşuna basın ve basılı tutun.

 6. Eğer eşleştirme işlemi başarılı ise sıcaklık göstergesi 20 ve Tx göstergesi 8 aynı anda yanıp sönmeyi bırakır, ebeveyn ünitesinden iki bip sesi duyulur.

 7. Bebek ünitesini ve ebeveyn ünitesini kapatın ve tekrar açın. Bebek monitörü kullanım için hazırıdır.

 8. Eğer bebek ve ebeveyn ünitesi birbirine eşleşmemiş ise 1-7. Adımları tekrarlayın.

KULLANIM

Bebek Ünitesi

 1. Üniteyi açmak için güç ON/OFF düğmesini 4 ON pozisyonuna getirin. Güç açık göstergesi 9 sabit kırmızı yanar.

 2. Üniteyi beşikten 1 metre uzağa mikrofon 5 bebeğe karşı gelecek şekilde yerleştirin.

 3. Mikrofon hassasiyetini mikrofonun sesleri seçtiğiniz ses yüksekliğinde iletmesi için UP ve DOWN 2,3 tuşlarını kullanarak ayarlayın. Sinyal göstergesi 8 bu tuşlara her bastığınızda yanıp sönecektir. Daha çok yanıp sönme mikrofon hassasiyetinin daha fazla olduğunu gösterir. Hassasiyeti arttırmak için 2, azaltmak için 3 tuşlarını kullanın

 4. Ünite sinyal gönderme modunda olduğunda, sinyal göstergesi 8 kırmızı yanar. Mikrofon 5 ses almayı kestiğinde ünite birkaç saniye içinde bekleme moduna geçer ve sinyal gösterge 8 ışığı söner.

 5. Bebek ünitesi kapsam dışı alarmı ile donatıldığı için mikrofon 5 ortamda ses algılamasa bile bebek ünitesi belirli aralıklarla ebeveyn ünitesine sinyal gönderir.

 6. Gece lambası, güç ON/OFF tuşunun 4 duruma göre ayarlanması ile 1 sürekli açık şeklinde ayarlanabilir.

 7. Pillerin durumu piller azaldığında güç açık (ON)/pil az göstergesi 9 vasıtasıyla göstergenin 9 yanıp sönmesi ile gösterilir. Bu durumda pilleri değiştirin veya temin edilen adaptörü kullanın.

 8. Sıcaklık sensörü bebek odası sıcaklığını algılar ve ebeveyn ünitesine sinyal gönderir. Ünitenin sıcaklığı doğru algılaması için havalandırma deliğini kapatmayın.

Ebeveyn Ünitesi

Üniteyi açmak için gün ON/OFF düğmesini 15 ON pozisyonuna getirin . Güç göstergesi 19 sabit kırmızı yanar.

 1. Geri bildirimi engellemek için ebeveyn ünitesini bebek ünitesinden uygun uzaklığa yerleştirin. Çok yıkan mesafe hoparlörden 22 rahatsız edici bir ses çıkaracaktır.

 2. Ünite sinyal aldığında seviye ölçerde 16 yer alan LED yanacaktır. Bebeğin sesi yükseldikçe, yanan LED sayısı da artacaktır. Bu özellik ebeveynlerin ortamın sessiz olması için üniteyi sessiz konuma aldıkları zaman çok yararlıdır.

 3. Hoparlörün sesi, ses açma/azaltma (Up/Down) 13&14 tuşları ile ayarlanabilir. Bu tuşlara her basıldığında bip sesi duyulur ve koordine şekilde sıcaklık göstergesi 20 ışığı yanar. Bunun anlamı hoparlör tamamen sessiz ve maksimum ses seviyesindedir.

 4. Bu ünite titreşim özelliğine sahiptir. Güç ON/OFF düğmesini 15 pozisyona getirin, titreşim göstergesi 18 ışığı yanar. Bebeğin sesi algılandığında titreşim başlar. Bu özellik ebeveyn gürültülü bir iş yapıyorsa (örneğin elektrik süpürgesi çalışıyorsa) faydalıdır. Enerji tasarrufu için titreşim özelliğinin sürekli kullanılmaması tavsiye edilir.

 5. Ebeveyn ünitesi bebek ünitesi kapsamından 2 dakika boyunca uzak olduğunda ebeveynleri uyarmak için LED seviye ölçer 16 yanıp sönmeye ve kapsam dışı alarmı çalmaya başlar. Alarm ebeveyn ünitesi bebek ünitesinin kapsama alanına girdiğinde durur.

NOT: Bu alarm, bebek ünitesi kapandığında, pili bittiğinde, fişi çıktığında veya eşleşme bozulduğunda da devreye girer.

 1. Bataryanın durumu şarj azaldığında güç açık (ON)/pil az göstergesi 19 vasıtasıyla gösterilir. Batarya şarjı bittiğinde ebeveynleri bataryayı değiştirmeleri (hızlı şarj aletine takmaları) adına uyarmak için gösterge 19 yanıp söner ve alarm çalar.

 2. Bebek oda sıcaklığı sıcaklık göstergesi 20 vasıtası ile gösterilir. -90C ile +500C arasında ölçüm yapabilir. Sıcaklık bu aralığın altına düşerse veya üstüne çıkarsa gösterge durumu gösterir

NOT: Ebeveyn ünitesi bebek ünitesinden önce açılırsa, bebek ünitesi açıldığında önce oda sıcaklığını gösterir. Tam tersine eğer bebek ünitesi önce açılırsa, ebeveyn ünitesinde oda sıcaklığının gösterilmesi biraz zaman alabilir.

KONUŞMA ÖZELLİĞİ

Bu özelliği kapsayan ünitelerde ebeveynler bebeklerini rahatlatmak için ünite yardımıyla konuşabilirler.

 1. PTT tuşuna 23 basılı tutun ve mikrofona 21 doğru konuşun.Tx göstergesi 17 yanacaktır.

 2. Ebeveyn sesi hoparlörden 6 duyulur ve Rx göstergesi koordineli olarak yanar.

 3. 2&3 tuşlarını kullanarak hoparlörün sesini ayarlarken ses tuşuna 10 basılı tutun. 2 2&3 tuşlarına her dokunduğunuzda bip sesi duyulur ve koordineli olarak birden dörde kadar Rx göstergesi 7 yanıp söner. Daha çok bip daha yüksek ses anlamına gelir.

 4. Konuşmanızı bitirdikten sonra PTT tuşunu 23 bırakın. Unutmayın ki PTT tuşu 23 basılı olduğunda ebeveynler bebeğin sesini duyamaz.

ÖNLEMLER

 • Sadece ünite ile temin edilen güç kaynaklarını kullanın, farklı adaptörlerin kullanımı BC-50 bebek monitörüne zarar verebilir.

 • Monitörü uzun süre kullanmadığınız zamanlarda bütün pillerin akmasını önlemek için bütün pillerini çıkarın.

 • Monitör çalışmadığı zamanlarda fişi prizden çekin.

 • BC-50 en iyi performansı -9C ile +50C arasındaki sıcaklıklarda gösterir.

 • Monitörü uzun süre direk gün ışığına, herhangi bir ısı kaynağının yanına, neme ve çok fazla toza maruz bırakmayın.

 • Monitörün içini veya parçalarını açmayın.

STANDART AKSESUARLAR

 1. 6V AC bebek ünitesi adaptörü

 2. 6V AC ebeveyn ünitesi adaptörü veya hızlı şarj aleti

 3. Akıllı şarj aleti (opsiyonel)

 4. Bebek ünitesi

 5. Ebeveyn ünitesi

 6. 3.6V Ni-mH şarj edilebilir batarya (opsiyonel)

 7. Kullanım KılavuzuARIZA TESPİT REHBERİ

Problem

Olası Sebepler

Çözüm

Sinyal yok

- Mikrofon hassasiyeti çok düşük

- Piiler pitmiş veya AC adaptörü düzgün biçimde bağlı değil


- Mikrofon hassasiyetini + (2) tuşunu kullanarak arttırın

Yeni pil takın veya bağlantıyı control edin.

Sürekli sinyal var

- Mikrofon hassasiyeti çok yüksek

- Mikrofon hassasiyetini – (3) tuşunu kullanarak azaltın ve ses ile aktive olacak konuma getirin

Kapsam dışı- alarm sürekli açık

- Sinyal göndericinin pili bitmiş

- BÜ ve EÜ arasındaki mesafe çok fazla

- Eşleşme başarısız


- Yeni pil takın veya AC adaptör ile şart edin.

- BÜ ve EÜ’yü b,rb,r,ne yakınlaştırın

- Tekrar eşleştirin


Daima düşük şarj alarmı gösteriyor

- Piller bitmiş

- Batarya zedelenmiş

- Şarj standını kullanarak bataryayı şarj edin. Yeni pil takın veya AC adaptörü kullanın

Batarya ömrü kısa

- Projektör sürekli açık

– Titreşim alarmı açık

- Projektörü kapatın

- Titreşimi kapatın

İletişim kapsamı çok kısa

- BÜ ve EÜ arasında birçok metal obje

- BÜ pilleri bitmiş

- BÜ veya EÜ yerlerini değiştirin

- Yeni pil takın veya AC adaptörünü kullanın

Çok fazla parazit ve statik ses

-Bebek ünitesi diğer elektronik aletlere çok yakın

- Elektronik aletleri kaldırın veya bebek ünitesini parazitin kaynağından uzaklaştırın

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconKitapları dahil, alenileşmiş veya yayımlanmış yazılı ilim ve edebiyat...

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconİsimler dilde bir kimseyi (Mr. Smith-Jane), soyut kavramları (beauty-anger),...

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconDöküntü, bir hastalığın neden olduğu, görülebilir bir lezyondur....

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconKişi, bir gruba katılmayı zorunlu gibi gösteren bir hissin içindedir....

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconŞekil 54 ve Şekil 55’de vücudun görünebilen yüzeysel kasları yer...

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconİş : Ücret karşılığı bir işveren için ya da adına, bir çalışan tarafından...

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconAdresinden temin edilmiştir. Ticari olmayan kullanımlara müsade edilmiştir....

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconBu test için herhangi bir madde belirtilmemiştir

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconBay A, bir süredir ilgi duyduğu 16 yaşındaki Bayan B’ye evlenme vaadinde...

Ulaşması adına olabilecek en sıkı kalite kontrolü ile üretilmiş ve kontrol edilmiştir. Herhangi bir kusur veya problem gibi tersi bir durumla karşılaştığınızda iconKцyьmьzьn kurulu?u olan 1878 tarihi bir ba?lang?з olarak al?n?rsa,...


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com