Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi


sayfa1/9
d.ogren-sen.com > Ekonomi > Evraklar
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
BİZDENHABERLER

Koç Topluluğu Yayını OCAK 2015 Sayı 421
BİZ DEĞİLSEK KİM

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi.

BİZ DEĞİLSEK KİM?” DİYEREK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Koç Topluluğu’nun değerli üyeleri,

2014 yılında Topluluğumuzun başarılarını daha da artıracak çok önemli yatırımlara imza attık. Yılın son ayında Tüpraş’ın Fuel Oil’i daha yüksek katma değerli ürünlere dönüştürecek yeni tesisi için cumhuriyet tarihimizde tek seferde yapılan en büyük sanayi yatırımını hayata geçirdik. Açılışa Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet Temsilcilerimiz de katıldı. İskele, demiryolu bağlantıları ve finansman gideri dahil olmak üzere toplam 3 milyar dolara mal olan Tüpraş’ın Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin üretime geçmesinden mutluluk duyuyoruz.

Aynı dönemde Çin ve Brezilya’nın ardından Ford Trucks’ın üçüncü kez yurt dışında üretimi için Rus Avtotor firması ile de niyet mektubu imzaladık. Topluluğumuzun gücünü ve kapasitesini yükselten bu yatırımlar aynı zamanda Türkiye’ye ve Türk halkına olan sorumluluğumuzu da artırdı.

Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan, ihracatın değişmez lideri, sürdürülebilirlikte öncü, iş güvenliğinde örnek bir Topluluk olarak ülkemiz için katma değer yaratma felsefemiz doğrultusunda 2015 yılı temamızı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledik.

28’incisini gerçekleştirdiğimiz Koç Topluluğu Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı’nda da paylaştığımız bu tema çerçevesinde yeni yılda hedefimiz, ülkemiz için katma değer yaratan atılımlarımızı sürdürmek olacak.

Değer yaratan, geleceği tasarlayan, güven veren küresel bir oyuncu olarak ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. 88 yıldır öncü rolümüzden ödün vermeden “takip eden” değil, “takip edilen” olmayı sürdürüyoruz. Yine bu temanın öncülüğünde yarınlar için Türkiye’nin umudunu canlı tutmaya, ülkemizin hayalini kurduğu küresel başarılara imza atmaya, sürekli yeniliklerin peşinde koşmaya, bundan sonra da her zaman büyük düşünerek “Koç Değilse Kim?” dedirtmeye devam etmeyi hedefliyoruz.

Küresel arenada ve ülkemizde kısa vadeli çalkantılar yaşansa da, uzun vadede Türkiye’nin potansiyeline inanıyoruz. 2015’in de tarihi yatırımlarımızın hem şirketlerimiz hem de ülkemiz için yaratacakları katma değeri göreceğimiz önemli bir dönem olacağını düşünüyoruz.

Yeni yılda Topluluğumuzu ve ülkemizi daha da ileri taşıma hedefimiz doğrultusunda hep birlikte el ele vereceğimize gönülden inanıyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Turgay Durak

CEO

04 Tüpraş’ın Tarihi Yatırımı Hayata Geçti

Cari açığı yıllık 1 milyar dolar azaltması beklenen ve cumhuriyet tarihinde tek seferde gerçekleştirilen en büyük sanayi yatırımı olma özelliğini taşıyan Tüpraş’ın Fuel Oil Dönüşüm Tesisi açıldı.

10 Gündem

Ford Otosan Rusya’da Kamyon Üretecek

İnovaLig’de Koç Topluluğu Şirketlerinden Büyük Başarı

Yapı Kredi Portföy Bu Yıl 4. Kez “Türkiye’nin En İyisi”

İngiltere’nin Ticaret Elçisi Lord Janvrin’den Arçelik Ar-Ge Merkezine Ziyaret

Arçelik’e Design Turkey’de 3 Ödül Birden

İstanbul Sanayi Odası’ndan Otokar’a Bir Ödül Daha

Avis’e İki Önemli Ödül Birden

Türk Traktör’e, Otomotivde En İyi Ar-Ge Merkezi Ödülü

Tat, En Beğenilen Marka Seçildi

16 Biz Değilsek Kim?

2014 yılının sonunda gerçekleşen Koç Topluluğu 28. Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı’nın ana teması “Biz Değilsek Kim?” oldu. Bu tema, Türkiye’de birçok ilke imza atan ve bu anlayışla çalışmaya devam eden Koç Topluluğu’nun 88 yıllık tarihinde olduğu gibi bugün ve yarın da öncü olacağını, takip eden değil takip edilen olmayı sürdüreceğini gösteriyor.

34 Engel Tanımayan Şampiyonlara Sonsuz Teşekkürler

Ülkem İçin Engel Tanımıyorum son senesine yeni başarılarla girdi. Başarılı projeleriyle öne çıkanlar ödüllendirildi.

38 Türkiye, Genç Nüfusunu ve Potansiyelini İyi Kullanmalı

Dünyada en çok alıntı yapılan ilk 10 ekonomist arasında yer alan, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) öğretim üyelerinden Prof.Dr. Daron Acemoğlu, Türkiye’nin genç nüfusunu ve potansiyelini iyi değerlendirmesi gerektiğini, Türkiye için en büyük riskin mevcut durumu koruyarak ilerlemek olduğunu söylüyor.

40 Fotoğrafçılığa Gönül Veren Koçlular...

Koç Topluluğu Spor Kulübü Fotoğrafçılık Birimi, fotoğrafçılığa gönül veren Topluluk çalışanları için hoş bir hobi olanağı sağlarken, kurum içi iletişimin artırılması yönünde de büyük katkılar sağlıyor. Koç Topluluğu Spor Kulübü Fotoğrafçılık Birimi ile ilgili detayları, birimin kurucularından Bülent Küçük’ten dinledik.

44 “Atatürk’ün Yanı Başında” Bir Hayat…

Atatürk’ün kütüphanecisi olan babası Nuri Ulusu’nun, Ulu Önder ile anılarının, fotoğraflarının ve önemli anekdotların yer aldığı “Atatürk’ün Yanı Başında” adlı kitabın yazarı Mustafa Kemal Ulusu, 10 Kasım’da Tüpraş’ta gerçekleştirilen bir sergi ve söyleşide Koç Topluluğu çalışanlarıyla bir araya geldi. Kendisiyle hem babasından dinlediği birbirinden güzel anıları, hem de kitabını konuştuk…

TÜPRAŞ’IN TARİHİ YATIRIMI HAYATA GEÇTİ

Tüpraş’ın 3 milyar dolar yatırımla İzmit’te hayata geçirdiği Fuel OIl Dönüşüm Tesisi hizmete girdi. Cumhuriyet tarihinde tek seferde gerçekleştirilen en büyük sanayi yatırımı olan tesis ülkemizin cari açığını da yıllık 1 milyar dolar azaltacak.

Tüpraş’ın 3 milyar dolarlık yatırım ile hayata geçirdiği Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin açılışı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İspanya Büyükelçisi Rafael Mendivil, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Petrol İş Sendikası Başkanı Mustafa Öztaşkın, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding CEO’su Turgay Durak, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut ile Koç Holding ve Tüpraş üst düzey yöneticileri ile çalışanlarının ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle gerçekleşti.

Tören öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fuel Oil Dönüşüm Tesisi ve tüm ünitelerin son teknoloji ile yönetiminin gerçekleştirildiği kontrol merkezini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK GURUR GÜNÜ”

Açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tüpraş mensuplarını kutlayarak bu büyük yatırımdan dolayı şahsı ve milleti adına teşekkür etti. Projenin ana yüklenicisi İspanyol tarafına da ortaya çıkardıkları bu eserden dolayı şükranlarını ifade eden Erdoğan şunları kaydetti: “Türkiye olarak, gerçekten büyük bir gurur gününü, büyük bir iftihar manzarasını hep birlikte yaşıyoruz. İlave altyapı projeleri dahil 3 milyar dolar tutarında bir hacme ulaşan, ki bunu özelleştirme ve sonrasındaki yatırımlarla beraber toplamda yaklaşık 10 milyar dolar gibi bir yatırım olarak değerlendirmek mümkün, Türkiye’de şu ana kadar tek kalemde yapılmış en büyük sanayi yatırımımızı hizmete alıyoruz. Hiç şüphesiz bu, bizim için de, ülkemiz için de, milletimiz için de büyük bir iftihar kaynağıdır. Türkiye’ye bu büyük gururu büyük iftiharı yaşattığı için Koç Grubu’na, Tüpraş’a gönülden tebriklerimi sunuyorum, Tüpraş’ın tüm çalışanlarını kutluyorum, bu büyük tesiste çalışacak kardeşlerime kolaylıklar diliyorum. Türkiye’ye milletimize ekonomimize hayırlı olsun diyorum.”

BU BÜYÜK TESİS CARİ AÇIĞIN 1 MİLYAR USD AZALMASINA VESİLE OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu büyük yatırımının Türkiye ekonomisine de çok önemli faydaları olacağını ifade ederek, şöyle devam etti: “İstihdama, ihracata, Türkiye’nin bir enerji üssüne dönüşmesine, özellikle de cari açığın 1 milyar dolar gibi yüksek bir rakamda azalmasına, bu büyük tesis vesile olacak. Irak-Türkiye Petrol Boru hattıyla, Türkiye enerjide çok önemli bir noktaya geldi. Ardından, Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattıyla, bu konum daha da güç kazandı. Şimdi TANAP doğalgaz boru hattının devreye alınmasıyla Türkiye’nin gücüne güç katıyoruz.”

Tüpraş’ın, hiçbir algı operasyonuna, hiçbir yalana itibar etmeden, bu büyük yatırımı gerçekleştirmiş olmasının Türkiye ekonomisini karalayan bütün çevrelere verilmiş en güçlü cevap olduğunu söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye’deki tüm yatırımcılardan, girişimcilerden beklentimiz işte budur, uluslararası yatırımcılardan da beklentimiz budur. Hiç kimse algılara aldanmasın, gerçeğe baksın, gerçek rakamlara, gerçek manzaraya baksın ve kararını da o şekilde versin.”

BAKAN FİKRİ IŞIK: “ÜLKEMİZDE TEK KALEMDE YAPILAN EN BÜYÜK SANAYİ TESİSİ YATIRIMI”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da törende yaptığı konuşmada ülkenin ekonomideki en önemli sorununun cari açık olduğunu belirterek, Tüpraş’ın dışa bağımlılığın azaltılmasına ve cari açığın düşürülmesine katkı sağlayacak yatırımının ülke ekonomisi ve sanayisi açısından son derecede önemli olduğunu söyledi. Stratejik sektörlerdeki yatırım planlamalarının kendileri açısından büyük önem taşıdığını dile getiren Işık, bu sektörlerin başında rafineri, demir çelik ve kimyanın geldiğini kaydetti. Işık, bu sektörlerin diğerlerine yüksek girdi sağlayan stratejik önemi haiz olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle bu sektörlerdeki yatırım kararları, diğer tüm sektörlere girdi sağlayan ara malı ürünleri de dikkate alınarak planlanmalıdır” ifadesini kullandı. Bakan Işık, Tüpraş yönetimince arz-talep dengesine göre üretim konfigürasyonunu sağlamak üzere 2008 yılında fuel oil dönüşüm yatırım kararı alınmış olmasının, ülkede bu alandaki arz ve talep dengesizliğinin giderilmesine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tesisin faaliyete geçmesiyle 500 nitelikli çalışan istihdam edilmiş olacaktır. Yatırım teşvikleri kapsamında desteklenen, cumhuriyet tarihinin en büyük sanayi yatırımı olan bu proje, Stratejik Yatırım Teşvik Belgesine sahip büyük ölçekli bir yatırımdır. Ülkemizde rafineri sektörü 2013 yılında 46 milyar lira ciro değeriyle toplam imalat sanayi içinde yüzde 5,1’lik paya sahip. Yüksek katma değerli, ileri teknolojiye dayalı, çevreye duyarlı ve dışa bağımlılığımızı azaltacak bu tesisin, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” “Son 12 yılda ülke olarak üretim yapımızda düşük teknoloji düzeyinden orta teknoloji düzeyine geçiş yaptık ve bu alanda büyük başarı elde ettik” diyen Işık, “Bundan sonraki dönemde ise üretim yapımızda orta yüksek ve yüksek teknolojiye geçiş yapmak istiyor, planlarımızı ve politikalarımızı bu hedef doğrultusunda oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

BAKAN TANER YILDIZ: “TÜPRAŞ, ÖZELLEŞTİRMENİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ”

Törende konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Tüpraş’ın özelleştirme politikalarının en güzel ve başarılı örneklerinden olduğunu dile getirerek, “Dünyada yaklaşık 800’den fazla rafineri var. Bunların rekabetine son derece açık bir ülkedeyiz. İsterse Afrika’dan, isterse Akdeniz’den buraya ürün ihraç edebiliyorlar. Tüpraş, bunlarla rekabet edebilecek yapısını içinde kurduğu için pazarın yüzde 80’inden daha fazlasında. Bunun böyle olması daha doğru. Yerli kaynaklarla ikame edilecek yapıyı kurgulamamız lazım. 2035’e kadar dünyada yalnızca enerji sektöründe 400 trilyon dolar civarında yatırım yapılması gerek. Bunun ise 10,5 trilyon dolarının petrokimya alanında yapılması lazım” şeklinde konuştu. Artan refah seviyesiyle ekonomik büyüme rakamlarından fazla büyüyecek enerji sektörünün kurgulanması gerektiğine dikkati çeken Yıldız, “Enerjiyle alakalı geçen yıl 52 milyar dolarlık ithalat kaleminin yarısından daha fazlası bu araçlarda kullanıldı. Ulaşım sektörünün aldığı pay, enerji sektörünün ithalattaki payından daha da öne geçti. O yüzden bütün bunların olabildiğince yerli kaynaklarla karşılanabiliyor olması için gayret ediyoruz. Yerli petrole sahip olmak, petrolün ülkemizde çıkarılan kısmıyla bunları yapabiliyor olmak en önemlisi. Siyasi sınırlarımız sabit kalmak kaydıyla ekonomik sınırlarımızı genişleterek petrol arama alanlarımızı da böylece genişletmiş olacağız” dedi.

ÖMER M. KOÇ: “ÜLKEMİZİN HEDEFLERİNE ULAŞMASINDA SORUMLULUK ALIYORUZ”

Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, “Koç Topluluğu olarak Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline olan inancımızı her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizin geleceğine yönelik hedeflerine ulaşmasında sorumluluk alıyoruz” derken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu inançla, ülkemiz için çok çalışmak, yatırım yapmak, üretmek, istihdam sağlamak ve vergi vermek öncelikli hedefimizdir. Kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem varsa ben de varım’ felsefesi ile her zaman uzun dönemli hedeflere odaklandık. Bu uzun vadeli bakış açısıyla, yeni atılımlar yaparak Topluluğumuz içinde enerji şirketlerinin payını önemli ölçüde artırdık. Özelleştirme sonrasında, Tüpraş’ın Koç Topluluğu bünyesinde geçen son 9 yılında da toplam 5,2 milyar dolarlık yatırım harcaması gerçekleştirdik.”

2005 yılının sonunda özelleştirme ihalesinin tamamlanmasının hemen ardından, Tüpraş’ın Akdeniz’in en önemli enerji oyuncularından birine dönüşmesini hedeflediklerini hatırlatan Ömer M. Koç, “Bu hedefle, önemli bir milli değerimiz olan Tüpraş’ın, Akdeniz’in en rekabetçi rafineri şirketi olması ve Türkiye ekonomisine daha büyük katkılar sağlaması için yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük. Fuel Oil’i daha yüksek katma değerli ürünlere dönüştürecek yeni tesisimiz için cumhuriyet tarihimizde tek seferde yapılan en büyük sanayi yatırımını geçekleştirdik” dedi.

Ömer M. Koç, şöyle devam etti: “Ürün kalitesi, üretim kapasitesi artışı, enerji verimliliği, Ar-Ge gibi birçok konuda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile Tüpraş, Akdeniz’in en rekabetçi rafineri şirketlerinden biri olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Tüpraş, birikimi ve yenilikçi uygulamaları ile sektörü yönlendirmek ve ülkemizin akaryakıt ihtiyacını karşılamada asli görev üstlenmiştir. Bu çerçevede, özel önem verdiğimiz ‘operasyonel mükemmellik’ hedefi ile üretim verimliliği, çevre ve iş güvenliği alanlarında tüm iş planlarını başarıyla yönetmiştir.”

EROL MEMİOĞLU: “FUEL OİL DÖNÜŞÜM TESİSİ YENİ BİR RAFİNERİ YATIRIMINA EŞDEĞER”

“Türkiye’ye ve ülkemizin geleceğine olan inancımızla yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kısa vadeli dalgalanmalar yerine, her zaman uzun dönemli hedeflere odaklanıyoruz. Yaklaşık on yıl önce enerji sektöründe daha önemli bir oyuncu olmak üzere yola çıktık. Koç Grubu olarak Tüpraş’ın çoğunluk hissesini Ocak 2006 tarihinde 4,1 Milyar ABD Doları değer üzerinden devraldık. Tüpraş’ın global petrol ürünleri piyasasında rekabet edebilecek güce ulaşması uzun vadede varmak istediğimiz esas aşamaydı. Bu hedefe yönelik olarak Koç Grubu tarafından devralındığından bu yana Tüpraş’a toplam 5,2 Milyar ABD Doları tutarında yatırım yapıldı. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Fuel Oil Dönüşüm tesisi bu hedefe yürümekte en önemli kilometre taşımız. Önemle hatırlatmak isterim ki bu yatırımın kararı küresel krizin hüküm sürdüğü 2008 yılı baharında alınmıştır.

Bu değişim sürecinde operasyonel mükemmelliği sağlama hedefi ile dünyadaki en iyi örnekleri hedef alıp uyarlayarak, enerji ve üretim verimliliği, çevre ve iş güvenliği alanlarında gerçekleştirilen teknolojik gelişim döneminden, dönüşüme uzanan tüm iş planları başarıyla yönetilmiştir. Çalışanlarımızda beyaz yaka, mavi yaka ayırımı yapmaksızın en iyi şartları sağlayarak Tüpraş, kendi teknolojisini sahada uygulayan ve üniversiteler ile paylaşan rafineri şirketi olmak hedefi ile özel sektörde kurduğu ilk Ar-Ge Merkezi ile öncü rol üstlenmiştir.

Türkiye akaryakıt ürünleri pazarı tamamen liberal bir yapıya olup ithalat tamamen serbesttir. Global pazarda rekabet gücü bulunmayan bir Tüpraş’ın Türkiye piyasasında da ithal ürünler ile rekabet etmesi mümkün değildir.

Fuel Oil Dönüşüm Tesisi devreye girdiğinde Tüpraş’ın İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan diğer rafineri tesisleri de tam kapasiteyle çalışmaya başlayacaktır. Yeni tesis için gerçekleştirdiğimiz 3 Milyar Dolar yatırımı başka açıdan anlatmak için bir rafineride yer alan vakum distilasyon, hydroprocessing, kükürt giderme, enerji üretimi, depolama gibi tüm ünitelerin bu yeni tesiste ayrıca yer aldığını belirtmem gerekir. Diğer bir ifade ile Fuel Oil Dönüşüm Tesisi greenfield olarak inşa edilen tam kapsamlı bir rafineri tesisi ile üretim ve yatırım açısından eşdeğerdir.”
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconTürkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve teknik koşullara bağlı olarak...

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi icon1- nasrettin Hoca’nın kavuğunu kim kapmış?

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconTürkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi icon25. 04. 2007 tarihinde ve geçici olarak yakalanmış, Frankfurt am...

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi icon"(Resûlüm!) Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconResulüm! Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.”

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconBiz her daim bir araya gelip bir olur, biz oluruz

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi icon4 Türkiye limanlarında her türlü yük ve yolcu taşıma hakkının Türk...

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconTÜRKİye büYÜk millet mecliSİ başkanliğina

Kurulduğu günden bu yana ileriyi görme becerisi, harekete geçme cesareti ve çalışkanlığıyla Türkiye’nin başarı hikayesine büyük katkılar sağlayan Koç Topluluğu, 2015 stratejilerine yön verecek temayı “Biz Değilsek Kim?” olarak belirledi iconTÜRKİye büYÜk millet mecliSİ başkanliğI’NA


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com