Basın Yayın Şube Müdürlüğü


d.ogren-sen.com > Sanat > Evraklar
Basın Yayın Şube Müdürlüğü

Telefon: (232) 293 14 28 – 293 14 39 Faks: (232) 293 14 07

basinmudurlugu@izmir.bel.tr

www.izmir.bel.tr

www.facebook.com/izmirbuyuksehirbel

05/10/2016

Bu konserleri kaçırmayın !
Ahmed Adnan Saygun’un Ekim ayı konser dizisinde Danny Brillant’ın açılış konserinden sonra İzmir Oda Müziği Topluluğu, Anadolu Solistleri, Emel Mathlouthi ve Semplice Quartet yer alıyor.
Birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Ekim ayındaki konser dizisiyle de sanatseverleri sevindirecek. Sezon açılışını Fransa’nın efsanevi sesi Dany Brillant ile yapan AASSM, İzmir Oda Müziği Topluluğu, Anadolu Solistleri, Emel Mathlouthi ile Semplice Quartet’in performanslarıyla konser programını renklendirecek.

İzmir Oda Müziği Topluluğu’nun konseri 10 Ekim 2016 Pazartesi günü Küçük Salon’da. Saat 20.00’de başlayacak konserde; piyanoda Gülnare İbrahimova Özdemir, flütte Julide Gündüz, viyolada Elçim Özdemir, viyolonselde Serdar Mamaç ile kontrbasta Onur Özkaya sahne alacak. Grup, Johannes Matthias Sperger, Carl Maria Friedrich Ernst von Weber, Giovanni Bottesini , Louise Farrenc ve François-Clément Théodore Dubois’ten eserler seslendirecek.

18 Ekim 2016 Salı günü Küçük Salon’da saat 20.00’de Anadolu Solistleri bir konser verecek. Anadolu Solistleri, kemanda Nur Aydar ve Ayşegül Yaylalı, viyolada Çetin Aydar, viyolonselde Hande Ulutaş, kontrbasta Hacer Özlü, klarnette Gültekin Ulutaş, fagotta Engin Güngördü, kanunda Tahir Aydoğdu, kaval ve tütekte Mustafa Eke, vurmalı sazlarda Veysel Ateş ile tar ve piyanoda Murat Akçay’dan oluşuyor. Grup, konserde Bir Nefes Aşk, Kuzey, Altın Beşik, Hicaz Saz Semaisi, Tellinin Namesi, Ayrılık, Azade Şirin, Gidelim Göksu’ya Bir Alem-i Ab Eyleyelim, Bakmıyor Çeşm-i Siyah Feryade, Bana Bir Yar Olsun, Bahçeye İndim de, Kimseye Etmem Şikayet, Suda Balık Oynuyor, Çal Kanunum gibi eserleri seslendirecek.

Ortadoğu’nun güçlü sesi Emel Mathlouthi ise, 24 Ekim 2016 Pazartesi günü sanatseverlerin kulaklarının pasını silecek. Tunus doğumlu sanatçı, Kuzey Afrika ve modern elektronik müziğin benzersiz bir karışımı üzerinde yükselen güçlü sesi ile dikkat çekiyor. PopMatters e-dergisi tarafından 2015 yılındaki en iyi 15 müzisyenden biri olarak seçilen Mathlouthi, konserde 2017 yılında yayınlanacak olan yeni albümünden şarkılara da yer verecek. Konser Büyük Salon’da saat 20.00’de.

25 Ekim 2016 Salı günü Semplice Quartet’in konseri sanatseverlerle buluşacak. Küçük Salon’da saat 20.00’de başlayacak olan konserde kemanda Murat Erginol ve Yaren Budak, viyolada Beste Tıknaz Modiri ile viyolonselde Burak Ayrancı’yı dinlemek mümkün. 2016 yılında Andante dergisi tarafından düzenlenen ‘Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde ‘Yılın Oda Müziği Grubu’ ödülüne layık görülen Semplice Quartet’in, yurt içi ve dışında verdiği çok sayıda konser dizisinde Brüksel Kraliyet Akademisi’nde verdiği konserin oldukça önemli bir yeri var. 2009 yılında kurulan grup, Barok’tan günümüze tüm dönemlere olan ilgisini performanslarına yansıtıyor.

Sanatseverler, konser biletlerini AASSM, Kültürpark İzmir Sanat ve İsmet İnönü Sanat Merkezi gişelerinden temin edebilir. Bilgi için AASSM’nin 293 38 18 / 19 / 20 numaralı telefonları aranabilir, www.aassm.org.tr adresli site ziyaret edilebilir.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconİZMİr büYÜKŞEHİr belediyesi banliYÖ ve rayli sistem yatirimlari dairesi...

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconKarayollari 11 BÖlge müDÜRLÜĞÜ 113 (MUŞ) Şube şefliĞİ yollarinda...

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconBasın özgürdür. Basın özgürlüğü, kamu makamlarının müdahalesi olmaksızın...

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconKarayılan 61. şube şefliği ile avm inşaatı bir bütün olarak ihale...

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconGenel Kurul kararı ile Şube açabilir. Madde derneğİn amaci ve faaliyet alani

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconBİM : Bölge Bilgi İşlem Servis Müdürlüğü veya 6461 sayılı yasa kapsamınca...

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconYayın No: 655

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconYayın Tarihi: 24. 12. 2014

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconMovieSmart Classic Mart ’14 Yayın Akışı

Basın Yayın Şube Müdürlüğü iconYayın Yoluyla Kişilik Haklarına Saldırı


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com