Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer)


d.ogren-sen.com > Coğrafya > Evraklar
Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer)
Gösterim Tarihi: 17 Ağustos 2007

Dağıtım: Özen Film

Yönetmen: Tim Story

Senaryo: Mark Frost, Jack Kirby

Görüntü Yönetmen: Larry Blanford

Müzik: John Ottman

Yapımcı: Avi Arad

Yapım: ABD 2007

Oyuncular: Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans, Michael Chiklis, Doug Jones
Fantastik Dörtlü karşılaşabilecekleri en zorlu deneyimleri ie karşımızda … uzayın derinliklerinden gelen esrarengiz bir habercinin meydan okuması ile karşı karşıyalar. GÜMÜŞ SÖRFÇÜ … Dünyayı yok olmaya hazırlamak için gelen bu ilginç misafir dünyaya ulaşır ulaşmaz öfkeli bir yıkım işine girişir . Kahramanlarımız Reed, Sue, Johnny ve Ben ise bu gizemli varlığa karşı koymak için neredeyse tüm ümitlerini yitirmek üzeredirler. FANTASTIC FOUR: RISE OF THE SILVER SURFER –

Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi dünyanin en çok okunan çizgi romanlarından biri olan Fantastik Dörtlü’nün sinemaya uyarlanan ikinci macerası. İlk filmin yönetmenliğini Tim Story üstlenmişti ve fim 2005 yılında vizyona çıktı. Dünya çapında $330 milyon dolar hasılat yaptı ve 20th Century Fox’un en başarılı DVD satışlarından biri olmuştur.

İkinci film olan FANTASTIC FOUR: RISE OF THE SILVER SURFER’da 2005 yılındaki karakterlere ve göz kamaştıran elementlere Gümüş Sörfçü eklenerek hazırlanmıştır. Oscar Ödüllü ® görsel efekt yapımcısı Weta Digital (“The Lord of the Rings,” “King Kong”) ve görsel efekt uzmanı /süpevizörü Scott Squires (Star Wars Episode 1 – The Phantom Menace”) bir araya gelerek bilgisayara teknolojisi ile Marvel karakterlerinden Gümüş Sörfçüyü yarattılar. Weta’nın geliştirilmiş CG teknolojisi ile yarattığı bu derinlikli karaktere ve Doug Jones dijital bir büyücü olduğunu karaktere verdiği inanılmaz hareket kabiliyeti ile ispatlar.

Emmy®-Ödüllü oyuncu Andre Braugher ise General Hager rolü ile ekibe katılanlardan bir diğeri.

Filmin yönetmeni Tim Story film için şunları söylüyor: “Sahneye yeni bir çizgi karakter getiriyoruz . Gümüş Sörfçü gelmiş geçmiş en ilginç ve çekici karakterlerden biri. Bu sayede daha çok hareket, daha büyük bir set ve CGI teknolojisini daha fazla kullanma şansı yakalamış oluyoruz.

Orijinal hikayenin üzerine kurgulanan yeni hikayede senarist Don Payne sıradan bir devam filmi yerine Fantastik Dörtlü’nün daha fazla heyecan, daha fazla espri, daha fazla hareket ve aksiyon ile bir araya getirmek istemiş. “senaryoyu hazırlarken var olan kahramanlarımızın kendi hayatlarında neler yaşadıklarını da anlatmak istedik. Sue ve Reed herşeyi bir tarafa bırakıp evlenmek için hazırlanmaya çalışıyorlardı.Ben ve Alicia mutlu bir çiftlerdi ve Johnny’nin kendine ait bir yaşamı vardı. Karakterler arasında da onların super kahramanlar olmasının dışında bir hayat devam ediyordu ve bunu izleyici görmeliydi. Ama tabii bütün bunların yanı sıra hepimiz Gümüş Sörfçü hakkında çok heyecanlıydık. “

Filmin büyük kısmı Vancouver film Stüdyolarında hazırlanmış ve daha once XMen , XMen : The Last Stand filmlerinde de çalışan yapımcılar ve st ekibi bu film için bir araya gelmiş. Her ne kadar bilgisayar teknolojisi her geçen gün gelişiyor olsa da ekibin en çok zorlandığı sahnelerden biri Londra, Tokyo, NewYork gibi dünyanın başka başka kıtalarındaki olayların resmedildiği anlar olmuş. Filmdeki Kara Orman sahneleri için toplam 5668 hektar orman alanı kullanılmış. Ayrıca Reed Richards’ın laboratuarı için de 1200 metrekarelik bir alanda set hazırlanmış. Mavi ekran çekimleri 40 gün sürmüş ve bunların çoğu Alev Adam ve Gümüş Sörfçü arasındaki sahnelermiş. Ayrıca ilk Fantastik Dörtlü filminden bu yana kostüm üzerine de değişen teknoloji sayesinde tasarım sanatçısı Mike Elizalde, Şey karakterinin kullandığı Proesthetic kostümü daha da geliştirmeyi başarmış.

OYUNCULAR
IOAN GRUFFUDD (Reed Richards / Mr. Fantastic)

“Amazing Grace” , “The TV Set”, “Fantastic Four,” “King Arthur,” “Titanic,” “102 Dalmations,” “Solomon and Gaenor” ,“Black Hawk Down.”
JESSICA ALBA (Sue Storm / Invisible Woman) “Never Been Kissed”, “Idle Hands” , “The Sleeping Dictionary”, “Sin City”, “Fantastic Four”, “Into the Blue”, “Awake,” “Bill”, “The Ten”, “Good Luck Chuck”, “The Eye”, “Honey,” “Dark Angel,” “Beautiful Killer,”

CHRIS EVANS (Johnny Storm / Human Torch)

“The Nanny Diaries” ,“Sunshine”, “Fantastic Four”, “London”, “Fierce People,” “Cellular”, “Orphan King,” “Not Another Teen Movie” , “The Perfect Score”, "Opposite Sex."
MICHAEL CHIKLIS (Ben Grimm / The Thing)

“The Shield”, “Wired,” “Miami Vice,” “L.A. Law,” “Murphy Brown,” “Seinfeld”, “The Commish,” , “Defending the Caveman”, “The Tax Man” ,“Do Not Disturb”, “Last Request” , “Body and Soul”, “Rise”, “The Legend of Secret Pass.”
JULIAN McMAHON (Victor Von Doom / Doctor Doom)

"Premonition" , "Fantastic Four", "Nip/Tuck", "Prisoner" , "The Power, The Passion", "Meet Market", "Wet and Wild Summer" , "Chasing Sleep" , "Love Letters." 
KERRY WASHINGTON (Alicia Masters) “Lift”, “Little Man” , “Mr. And Mrs. Smith” , “Fantastic Four”, “The Last King of Scotland” , “Ray”, “She Hate Me.” “Strip Search” , “Sexual Life,” “Against the Ropes,” “The United States of Leland,” “The Human Stain,” “Bad Company,” “Save the Last Dance,” “Our Song”.
ANDRE BRAUGHER (General Hager) “Mist” , “A Soldier’s Girl.” “10,000 Black Men Named George” “Love Songs,” “Poseidon” (2006); in “Duets” (2000) “A Better Way to Die” (2000) “Frequency” (2000). “Thick As Thieves” (1999), “All The Rage” (1999) “City of Angels” (1998) “Primal Fear” (1996) “Get on the Bus” (1996) “Glory” (1989),
LAURENCE FISHBURNE (Silver Surfer’ın sesi)

YAPIMCILAR HAKKINDA


TIM STORY (Yönetmen)

“Fantastic Four”, “Barbershop”, “The Firing Squad” , “One of Us Tripped” , “Society Cap” .

Don Payne (Senaryo) “The Simpsons”, “My Super Ex-Girlfriend” .
MARK FROST (Senaryo) “Twin Peaks” , “Storyville”, “Hill Street Blues” ,“The Repair Shop” , “The Believers” , “Scared Stiff” , “The Deadly Look of Love,” “The Six Million Dollar Man.”

BERND EICHINGER (Yapımcı)

“Resident Evil: Apocalypse,” “Resident Evil,” “Wrongfully Accused,” “Smilla’s Sense of Snow,” “The House of the Spirits,” “Last Exit to Brooklyn,” “The Name of the Rose,” “The Neverending Story” “DOA: Dead on Arrival,” “Perfume: The Story of a Murderer” , “The Downfall” (Der Untergang), “Resident Evil: Extinction.”
AVI ARAD (Yapımcı) “Spider-Man, “Spider-Man 2“X-Men,” “X2,” “X-Men: The Last Stand”, “The Hulk” “Daredevil” (New Regency); “The Punisher” “Blade,” “Blade II” and “Blade: Trinity” “Elektra” ; and “Fantastic Four” , “Ghost Rider” “Spider-Man 3” “Iron Man” “The Incredible Hulk” “The Avengers,”
RALPH WINTER (Yapımcı) “Happy Days,” “Laverne & Shirley,” “Mork & Mindy.” “Star Trek” “Star Trek III,” “Captain Ron” “Hocus Pocus” “The Puppet Masters”, “Hackers” , “K-Pax,” “The Skeleton Key”, “Mighty Joe Young” “Inspector Gadget “, “X-Men” ,“Planet of the Apes” “Fantastic Four,” “X-Men: The Last Stand” .

STAN LEE (Yapımcı) Spider-Man, The Incredible Hulk, The X-Men, The Fantastic Four, Iron Man, Daredevil, The Avengers, The Silver Surfer, Thor and Dr. Strange, “Ghost Rider,” “X-Men: The Last Stand,” “Blade” , “The Marvel Age of Comics,” “Mosaic” “The Condor” “Ringo” .
MICHAEL BARNATHAN (Yapımcı)

“Nine Months,” “Jingle All the Way,” “Stepmom,” “Cheaper by the Dozen,” “Christmas with the Kranks,” “Fantastic Four,” “RENT” , “Night at the Museum.” “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone,” “Harry Potter and the Chamber of Secrets” , “Harry Potter and the Prisoner of Azkaban”, “Used People” .
LARRY BLANFORD (Görüntü Yönetmeni) “Fantastic Four” , “Taxi”

“Top Gun” ,“Broken Arrow”, “The Rock”, “Armageddon”, “Minority Report,” “xXx,” “Tears of the Sun” , “Paycheck”, “Yours, Mine and Ours,” “Night at the Museum,” “Smokin’ Aces”, “The Kingdom.”
KIRK M. PETRUCCELLI (Yapım Tasarımı)

“Ghost Rider”, “Lara Croft: Tomb Raider”, “Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life”, “The Last Castle” ,“The Patriot”, “Mystery Men”, "The Thirteenth Floor," "Blade," "Anaconda," "Murder in the First," "Where the Day Takes You" , “3 Ninjas", "Poetic Justice" , "Philadelphia Experiment II" , "Son in Law."
WILLIAM HOY, A.C.E. (Kurgu) “Fantastic Four” “I, Robot” “A Man Apart,” “We Were Soldiers,” “Madison,” “The Bone Collector,” “The Man in the Iron Mask,” "The Eighteenth Angel,” “Outbreak,” "Judicial Consent," "Sliver," "Patriot Games," "Star Trek VI: The Undiscovered Country," "Dances With Wolves,” "Best of the Best," "Silent Assassins” ,“No Way Out.”
PETER S. ELLIOT (Kurgu) “Garfield: A Tail of Two Kitties” “Fantastic Four,” “The Day After Tomorrow” , “Daredevil,” “Blade II,” “Dr. Dolittle 2,” “Godzilla” and “Independence Day”, “Judge Dredd,” “Stargate” “Hellbound.”

JOHN OTTMAN (Müzik) “Fantastic Four,” “Superman Returns,” “Kiss, Kiss, Bang, Bang,” “House of Wax,” “Hide and Seek” “The Invasion.” “Cellular,” “Gothika,” “Trapped,” HBO’s “Point of Origin,” “Eight Legged Freaks,” “Pumpkin,” “Bubble Boy,” “Lake Placid,” “Incognito,” “The Cable Guy” , “Night Train”, “The Usual Suspects,” “Apt Pupil,” “X2” , “Superman Returns”, “Urban Legends: Final Cut”.
MARY VOGT (Kostüm Tasarımı) “Men in Black,” “Men in Black II” “Big Trouble”, “Maximum Bob”, “Son of the Mask”, “Looney Tunes: Back in Action,” “Unconditional Love” , “Inspector Gadget”, ”Drop Zone,” “Nick of Time,” “Stakeout,” “Short Circuit” , “The Hard Way”, “Hocus Pocus,” “Only the Lonely,” “The Naked Gun,” “The Naked Gun 33 1/3: The Final Insult,” “Batman Returns”

2007 Twentieth Century Fox. All rights reserved. Property of Fox.

Permission is hereby granted to newspapers and periodicals to reproduce this

text in articles publicizing the distribution of the Motion Picture.

All other use is strictly prohibited, including sale, duplication, or other transfers of this material.

This press kit, in whole or in part, must not be leased, sold, or given away.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconCaroline renfro becoming a nun

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconTibbi deontoloji TÜZÜGÜ'NÜN

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconHİyanet-i vataniye kanunu’nun çikarilişI

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconEŞya hukuku'nun konusu ve kaynaklari

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconCmk’ nun 250 Maddesiyle Yetkili Bölüm

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconAnadolu’nun Türkleşme süreci. Tarihi Olayların Özellikleri

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconÖrnek 5 vergi usul kanunu’nun 122’NCİ maddesiNE

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconNun hayatını kısa bölümler hâlinde yazmaya devam ediyorum. Bu

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconKurumlar Vergisi Kanunu’nun 13 üncü Maddesi Bağlamında Bir İrdeleme

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi (Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer) iconImo nun himayesinde kabul edilen antlaşmalar 4 ana kategoriye ayrilir


Yasa
© 2000-2018
kişileri
d.ogren-sen.com